Ez már hihetetlen, az Iváncsa megint elverte a Fradit

Szűk egy éve, 2022 októberében az Iváncsa szenzációs győzelmet aratott a Ferencváros ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyedik fordulójában. A történelem most megismételte önmagát, ezúttal a Fradi második csapatát verte meg a Fejér vármegyei együttes.

Megosztás
Szerző: hc
Létrehozva: 2023.08.31.
Módosítva: 2023.08.31.
Iváncsa harmadosztály Fradi Ferencváros győzelem

A harmadosztályban szereplő Iváncsa 2022. október 19-én hirtelen felkerült a futballtérképre azáltal, hogy óriási csatában, hosszabbítás után legyőzte a Ferencvárost 3-2-re a Magyar Kupa negyedik fordulójában. Az már csak hab volt a tortán, hogy a lefújást követően Varga Ádám, az Iváncsa kapusa elmondta, nem tudnak nagyon ünnepelni, másnap reggel ugyanis már polgári munkájukat űzik. Most pedig a történelem megismételte önmagát.

Ezúttal a Ferencváros második csapata volt az áldozat. Augusztus 30-án, szerdán az NB III Délnyugati csoportjának ötödik fordulójában az Iváncsa hazai pályán rendkívül magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott a Fradi fiataljai és tartalékjai ellen. Érdekesség, hogy az egy éve betaláló Suszter László Márk és Kercsó Bence most is gólt tudott szerezni.

Az Iváncsa élcsapatnak számít a harmadosztályban, tavaly sikerült megnyernie a bajnokságot, ezt követően a feljutásért játszott a másodosztályú Kozármislennyel. Bár az első párharcán idegenben győzött (0-1), a visszavágón az ellenfél egy 0-3-as sikerrel végül kiharcolta a bennmaradást.

A jelenlegi szezonban öt forduló után az Iváncsa 13 ponttal a második helyen áll a tabellán, a Fradi II. pedig 9 ponttal a hatodik pozícióból várhatja a folytatást.