Utánpótlásban már Ultimate frizbi nagyhatalom vagyunk!

A lengyelországi Wroclaw adott otthont augusztus második hetében  az U20-as Ultimate frizbi világbajnokságnak. A magyar mixed válogatott minden mérkőzését megnyerve, a döntőben Svájcot legyőzve diadalmaskodott és lett világbajnok.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.08.18.
sport

A Covid járvány miatt az U20-as világbajnoksággal egy időpontban és helyszínen rendezték meg az U17-es Ultimate Európa-bajnokságot is. Itt szintén Magyarország győzött. Az U17-es válogatott a döntőben az olasz csapat nagyarányú legyőzésével lett Európa-bajnok szintén mixed divízióban.

U17-es válogatott

Elmondható, hogy a Magyar Repülő Korong Szövetség sikerrel vészelte át a Covid időszakot. Mind az utánpótlás versenyrendszert, mind a testnevelőkre épülő bázisépítést sikerült megtartani. Két év szünet után ismét megrendezésre kerülhetett a sportági Diákolimpia, melynek országos döntőjén közél félezer gyerek versenyzett.

U20-as válogatott

Ilyen előzmények után a Magyar Repülő Korong Szövetség augusztus 27-28 között második alkalommal rendezi meg a meghívásos Nemzetek Kupáját. A versenynek idén a szombathelyi Király Sportközpont ad otthont. Újra a román, a szlovén és a szlovák válogatott lesz a magyar A és B mixed válogatott ellenfele. A verseny jelentősége, hogy a jövő évi felnőtt EB előtt a szombathelyi Nemzetek Kupája lesz a magyar csapat első erőpróbája.