RETRO RÁDIÓ

Belga Nagydíj: Verstappen nyerte az időmérőt, de Sainz indulhat az élről

Max Verstappen volt a leggyorsabb a Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, mégis a másodikként záró Carlos Sainz Jr. startolhat vasárnap az 1. helyről.

Szerző:
Létrehozva: 2022.08.27.
Forma-1

A világbajnoki címvédő Max Verstappen (Red Bull) az idén negyedszer, pályafutása során pedig 17. alkalommal volt a legjobb az időmérőn, de rajtbüntetése miatt Carlos Sainz (Ferrari) rajtolhat - pályafutása során másodszor - az 1.helyről a Forma-1-es futamon. Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez zárt harmadikként, így a 2. rajtkocka lesz az övé a vasárnapi viadalon.A 3. pozícióból a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Alpine) vág majd neki a futamnak, mellőle pedig a hétszeres világbajnoki brit Lewis Hamilton (Mercedes) rajtol. Motor- és motorelemcserék miatt hét versenyző kapott rajtbüntetést, közülük hatot a mezőny végére soroltak, míg Vallteri Bottast (Alfa Romeo) 15 starthelyes szankcióval sújtották. A finn pilóta utolsó lett az időmérőn, így a 20. pozícióból indulhat, míg a másik hat megbüntetett versenyző között az időmérőn elért eredmény rangsorolt. Ennek eredményeként Verstappen a 14., összetett-beli nagy riválisa, Charles Leclercpedig (Ferrari) a 15. kockából startol.

Büntetés miatt csúszott hátra Esteban Ocon (Alpine), Lando Norris (McLaren), Csou Kuan-jü (Alfa Romeo), valamint Mick Schumacher (Haas) is.

A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor kezdődik.

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője ünnepel, miután megnyerte a Forma-1- abu-dzabi futamát MTI/AP Pool/Kamran Dzsebreili