RETRO RÁDIÓ

Hatalmas siker! Az Olimpia után, a magyarok máris újabb érmet szereztek a Karate EB-n

A karate Európai-bajnokság csak pénteken kezdődött, de két ezüstöt már haza hoztunk.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.08.21.
karate ezüstérem európa-bajnokság

A bajnokságon három kategóriában, korcsoportok szerint versenyeznek. Kadettek, juniorok és a U21-ek azaz, a 21 év alattiak.

Legnagyobb sikereinket a kadett kategóriában értük el hiszen, rögtön az első nap már két ezüstöt szereztünk, és a 14 éves Fodor Amira is az ötödik helyen végzett.

A karate Eb-nek idén Finnország ad otthont, Temperében már az első napon érmet szereztek a magyarok.

Dévényi Bence az 57 kg-os fiúk súlycsoportjában indult és négy győzelemmel jutott a döntőbe. Míg román, horvát, észak-macedón és liechtensteini ellenfeleit megverte, az ukrán Bykovval már nem volt ekkorra szerencséje. A BHSE sportolójára így is nagyon büszkék vagyunk és az aranytól is csak egy pont fosztotta meg.

A másik kiemelkedően teljesítő fiatal sportolónk szintén ezüstöt szerzett hazánknak. Hecker Bojána, a 47 kg-os súlycsoportban indult és három győzelem után jutott döntőbe. A montenegrói versenyző, Backovic azonban az UTE karatésát a tatamira vetette kétszer. Így 2-0 eredménnyel Bojána második lett - tájékoztat a Magyar Karate Szakszövetség.

Gyászol az ország: meghalt a magyar labdarúgás egyik legnagyobb legendája