
„Nem volt egyszerű megélni” – új erőre kapott a Fradi elfeledett magyar játékosa
Az elmúlt két találkozót végigjátszotta.
Egyelőre nem tudni, Cseh László úszó milyen eredményt ér el pályafutása utolsó olimpiáján Tokióban, de Hargitay András, korábbi szövetségi kapitány szerint sokszorosan megtette, amit elvárhattunk tőle.
Fölösleges arról vitázni, vajon a 35 éves Cseh Lacit érdemes volt-e Japánba kivinni, elvégre időeredményével kiharcolta a jogot, hogy 200 vegyesen újra nekivágjon.
– Ezzel a sokszor és sokak által hangoztatott kijelentéssel tökéletesen egyetértek – nyilatkozta a Metropolnak Hargitay András, a magyar úszósport első világbajnoka, válogatottunk egykori szövetségi kapitánya. – Egy olyan tökéletes sportemberről van szó, akitől Japánban akár meglepő eredmény is elvárható, elvégre hetek óta célzottan erre a búcsúfellépésére készül.
Cseh László mindig is óriási harcos volt, egy olyan ember, aki ha egyszer valamit a fejébe vesz, azt – ha törik, ha szakad – megvalósítja. Mindennél többet mondó tény, hogy hosszú éveken keresztül a hátán cipelte úszósportunkat, 112-szeres magyar bajnok, négy olimpiai ezüsttel a tarsolyában.
Hargitay kiemelte Cseh László legfőbb heroikus cselekedetét: a 2016-os riói olimpián 100 pillangón késhegyig menő harcot vívott az amerikai Michael Phelpsszel, egy körömfeketényi választotta el attól, hogy legyőzze, de végül a dél-afrikai Chad le Closszal hármas holtversenyben szereztek második helyet (51,14 mp).
– Lacinak máskor kellett volna születnie, mert Phelps személyében egy olyan űrlény volt az állandó riválisa, aki kilopott a zsebéből legalább négy olimpiai bajnoki címet – húzta alá Hargitay. – Lacika minden idők legkiválóbb olyan úszója, aki olimpiai aranyérem nélkül fejezi be az úszást.
Hargitay András kalapot emel a BVSC-klasszis idei erőfeszítései előtt, szurkol azért, hogy bejusson a 200 vegyes július 28-án esedékes döntőjébe.
– De ha nem teszi, akkor is emelt fővel jöhet haza Tokióból – tette hozzá Hargitay.
A Cseh László–Michael Phelps olimpiai csaták: 2008, Peking: 200 vegyes: 1. Phelps 1:54.23 p, világcsúcs, 2. Cseh 1:56.52 200 pillangó: 1. Phelps 1:52.03 p, világcsúcs,2. Cseh 1:52.70, Európa-csúcs 400 vegyes: 1. Phelps 4:03.84, világcsúcs, 2. Cseh 4:06.16, Európa-csúcs 2012, London: 200 vegyes: 1. Phelps 1:54.27, 3. Cseh 1:56.22 2016, Rio de Janeiro: 100 pillangó: 2. Cseh, Phelps, Le Clos 51,14 mp (hármas holtverseny)
Az elmúlt két találkozót végigjátszotta.
A korábbi játékos régóta várt erre a pillanatra.
A Ferencváros elnöke el se tudja képzelni a legrosszabbat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre