
Közös alkotás a B29-ben
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
Ez egy forradalmian új közösségi táncolási forma, az idősödő ember szervezetéhez illeszkedő kíméletes „sporttevékenység”.
Az új tánclépések megtanulása intenzív agytornát kíván és elősegíti az idegpályák „olajozását”.
Folyamatosan lehet csatlakozni 50-től 100 éves korig. Sem előzetes tánctudásra, sem táncpartnerre nincs szükség, csupán egy váltócipőre.
A Szenior Örömtánc kimondottan az idősebb korosztály (50+) részére kifejlesztett mozgásforma. Nincs szükség partnerre, sem előzetes tánctudásra, így a foglalkozásokhoz bármikor lehet csatlakozni. Nincsenek hirtelen forgások, ugrások, akrobatikus elemek. Az egyszerű koreográfiákat kell megjegyezni, így agytorna is egyben. A rendszeres tánc csökkentheti a demencia kialakulását. Néhány alkalom után az agy azon területei is aktivizálódnak, amelyek eddig pihentek.
Váltócipő, innivaló szükséges.
Részvételi díj: 1800 forint/90 perc
Foglalkozásvezető, tánctanár: Derékné Laza Judith
Időpont: november 11., hétfő 14.00
Helyszín: KMO Mozgásműhely (1191 Budapest, Szabó E. u. 4.)
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
Kicsiknek és nagyoknak, idősebbeknek és fiataloknak egyaránt kiváló programokkal készülnek a szervezők.
Az eseményre ingyenes a belépés, érdemes a teljes családdal, akár nagyszülőkkel is kilátogatni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre