
JimJam Húsvét a Budapest Gardenben
"Várunk minden családot egy színes, élményekkel teli napra, ahol a gyerekeket Jim és Jam vezetik körbe az elrejtett tojásokkal teli állomásokon."
A kínai írásjegyeknek más a karaktere, a rajzolata, a térköze, más a tónusértéke, vagyis minden más az írásképben, mint a latinnál.
Mégis, olykor az írásrendszereket össze kell kapcsolni. Hogyan, mire figyeljünk, milyen betűtípusok illenek össze, milyen sortávolsággal lesz a legkedvezőbb az olvasat? Megannyi kérdés, ezekre ad válaszokat ez az interkulturális, vizuális kommunikáció témájú előadás.
A vendég Horváth Janisz, tipográfus, kalligráfus, az ELTE Konfuciusz Intézet festészeti és kalligráfia kurzusainak vezető oktatója lesz. Időpont: március 30., 17 óra.
"Várunk minden családot egy színes, élményekkel teli napra, ahol a gyerekeket Jim és Jam vezetik körbe az elrejtett tojásokkal teli állomásokon."
Állatos élményprogramokkal, tojásvadászattal, játékos labirintussal, kézműveskedéssel és sok látnivalóval várják a látogatókat nagypéntektől húsvét hétfőig.
A húsvéti délutánon Mészáros Klári nénivel a gyerekek interaktív mesemondáson vehetnek részt, valamint kézműveskedhetnek Ica nénivel!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre