
A nagybányai festők művészete – Gimesy Péter művészettörténész előadása
A májusi előadáson a nagybányai művésztelep történetével és művészeivel lesz lehetőség megismerkedni.
Táncházaikban többek között macedón, szerb, görög, bolgár, horvát, trák, örmény tájegységekről származó dallamokat játszanak.
A Nevetek Zenekar repertoárját áthatja a balkáni zene és tánc szeretete, hiszen számunkra minden tánccal, zenével töltött nap ünnepnap.
Júniustól szeptemberig a Virág Benedek Ház varázslatos udvarán találkozhatnak velük a balkáni zene és tánc szerelmesei.
Belépő: 1200 forint, amely a program napján a helyszínen váltható.
Időpont: július 28., 19.00–22.00
A májusi előadáson a nagybányai művésztelep történetével és művészeivel lesz lehetőség megismerkedni.
Élete első fotókiállítását tartja Mackintosh Estherj.
A művész a mostani programban Brahms legjelentősebb nagyszábasú szonátáját játssza, előtte egy válogatást, kedvenc, későbbi rövid műveiből.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre