
Filmklub – Sweat
Lengyel film, eredeti nyelven, magyar felirattal, 2020. 106 perc. Rendező: Magnus von Horn.
A Grund Színház Mesemorzsák című előadása a fiatal (6-12) éves közönségnek szól.
„Az improvizatív mese a gyerekek ajánlásai alapján születik meg, mely fejleszti képzelőerejüket, és olyan képességeket hív életre, mint amilyeneket például az olvasásnál használnak.
Az 50 perces előadás egy 20 perces játék-etappal kezdődik, ahol készségfejlesztő játékokat játszunk a gyerekekkel. Célja, hogy a figyelmüket a játékra irányítsuk, egyben a közösséget is összehozzuk. A közös játékban a szülők is részt vehetnek, ezáltal az esemény egyben családi élménnyé is válik. Amikor a ráhangolódás véget ér, a gyerekek már készen állnak arra, hogy beszálljanak a közös történetmesélésbe.
Ezek után általuk ismert meséket kérünk tőlük, például Hamupipőke, Piroska és a farkas, illetve egyéb rajzfilmkaraktereket is, mint amilyen Bogyó a Bogyó és Babócából. A karakterekről információt is kérünk: mit szokott csinálni? Mi a szava járása? Milyen a hangja? Az előadásban a fő mesét játsszuk el, szereplőink azonban olyan karaktereket is megformálnak, amik más rajzfilmekből vagy mesékből származnak, ezáltal az eredeti mesének egy eddig ismeretlen, alternatív szeglete nyílik meg. Az előadás vége általában egy olyan jelenettel zárul, melybe már a gyerekek is be tudnak szállni (pl. egy nagy lakodalom, ahol a gyerekek is vendégek lehetnek.)
Az Mesemorzsák erénye, hogy mivel a gyerekek az elején ráhangolódnak a közös játékra, ezért a végén is könnyebben vonódnak be. Mindemellett fejleszti az absztrakt gondolkodást, a zenészek részvételének köszönhetően pedig az előadás zenei hálója is ott, helyben születik meg.”
Játszák: Gönczöl Csenge, Vargyas-Tóth Juliska,Arany Brigitta, Biszak Áron, Kiss Gergő, Jávorfi Tamás, Krányecz Csaba
Zene: Kertész Endre
Időpont: október 15., 10.30
Helyszín: Vágóhíd utca 31, Budapest 1097, Magyarország
Lengyel film, eredeti nyelven, magyar felirattal, 2020. 106 perc. Rendező: Magnus von Horn.
A világ történései egyre inkább eltávolodnak a vágyott békétől, ami még sürgetőbbé teszi a figyelem felébresztését.
Páratlan művészettörténeti barangolásban lesz részünk, gondolatban bejárjuk a tereket, megállunk a paloták előtt, feltekintünk a dóm káprázatos kupolájára.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.