Egy többgenerációs nagy családi ház gázszámlája alapján számolt a Bors, hogy megmutassa, hogyan kell kiszámolni a többletköltséget.
Amennyiben ebben a házban három vagy több gyermeket nevelő család lakik, úgy további 600, illetve a negyedik gyermek után gyermekenként 300-300 köbmétert lehet hozzáadni a kedvezményes fogyasztáshoz, vagyis nem, vagy nem jelentősen nő a korábbi rezsi.
Mint a Bors írja a példában vett olvasójáról, Margit egy belvárosi, nagy belmagasságú, 52 négyzetméteres lakásban él, gázkonvektorral fűt és gázbojlert használ, gázzal főz, de villanysütője van. Elővette a tavalyi gázszámláját a rendelet megjelenése után és lapunknak is megmutatta: az utolsó leolvasás szerint az éves fogyasztása 2021 áprilisa és 2022 áprilisa között 1200,66 köbméter volt. Ez azt jelenti, hogy még ha idén többet fogyasztana, akkor is benne marad az 1790 köbméteres fogyasztási átlagban, tehát továbbra is rezsicsökkentett áron kapja a teljes gázmennyiséget.
Tavaly a 102 forintos köbméterenkénti árral 122.470 forintot fizetett egész évben, vagyis havonta átlagosan 10.205 forintba került a fűtés, a meleg víz és a főzés.
Amennyiben más európai országban élne és piaci áron kellene megfizetnie a gázt, úgy idén 1.224.670 forintot kellene fizetnie a gázért, vagyis havonta 102.055 forintot kellene fizetnie.
Így a rezsicsökkentéssel Margit havonta 91.850 forintot takarít meg – írja a Bors.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre