
Brutális, amit az időjárás kitervelt ellenünk: ezt senki nem ússza meg szárazon
Ebben nem lesz köszönet. Mutatjuk, miről van szó pontosan.
Annyi csapadék hullik le a hétvégén, hogy a szabadtéri programoknak még az ötletét is elmossa! Ám az időjárás még ezenfelül is tartogat kellemetlen meglepetést...
A tavasz köszöni szépen, remekül érzi magát – valahol máshol. Évekkel kell visszagondolni, hogy mikor volt utoljára annyira illúzióromboló a március végi időjárás, mint idén. Miközben szinte már mindenki egyhangúan a színes, tavaszi kikeletet várja, addig az időjárás a legszürkébb, őszi formáját vette elő, amire jó példa a hétvége is.
Már a szombat is országszerte esős-borult idővel kezdődött. Minimális kis napsütésben csupán az Alföldön élőknek lehetett részük, de ők sincsenek sokan. A szombat napközben mért 11 és 16 fok közötti csúcsértékek az éjszakai órákra 6 és 9 fok közé csökkentek.
A köpönyeg.hu szerint a szombatihoz kísértetiesen hasonló lesz a helyzet vasárnap is: nyugaton és északon maradnak borult részek, máshol gyengén vagy közepesen felhős idő várható. Vasárnap délelőtt a Dunántúlon eshet, délután a középső, néhol pedig a keleti országrészben fordulhat még elő elszórtan kisebb eső vagy zápor. A szél a hét utolsó napján is kitart majd: a Dunántúlon ráadásul erős, néhol viharos lesz az északnyugati szél. A vasárnapi nappali csúcsértékek 13 és 18 fok között alakulnak majd.
Hétfőre is mindössze annyiban változik majd a helyzet, hogy a levegő is lehűl pár fokkal, így a hét első, egyben március utolsó napján már csak 9 és 15 fok között valószínűsítik a maximumokat a meteorológusok. A szél, az eső és a felhők maradnak.
A frontra érzékenyek kellemetlen napokra számíthatnak: a hatásait egyre erőteljesebben éreztető hidegfront több kellemetlen tünetet is okozhat:
Az alvászavarok és az ingerlékenység szintén gyakori tünet ilyenkor, mert hidegfront hatására az idegrendszer hajlamos érzékenyen reagálni a külső változásokra.
Ebben nem lesz köszönet. Mutatjuk, miről van szó pontosan.
Mutatjuk a részleteket!
Mutatjuk a részleteket!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre