Bár mi már korlátozások nélkül élhetjük az életünket, a koronavírus-járvány hatása nagyon is érezhető, alig jön turista Budapestre. Most tömegjelenetek nélkül meglátogathatjuk csodálatos fővárosunk nevezetességeit.
A budapestiek nagy többsége soha nem megy fel a Várba sétálni, hiszen “az a turistáké!” És még sok ilyen hely van, amit általában kikerülünk. Most azonban érdemes turistáskodni egyet a városunkban, hiszen bőven van mit nézni!
Halászbástya
Budapest és a Vár egyik legismertebb műemléke a Halászbástya. A koronavírus előtti időszakban egy gombostűt sem lehetett leejteni a bejáratnál. Most viszont megnyílt a lehetőség a magyar látogatók előtt, hogy ellátogassanak a külföldiek legkedveltebb helyére. A Halászbástya alsóbb szintjeinek látogatása ingyenes, a felsőbb szinteken viszont fizetni kell.
Mátyás-templom
A budavári Nagyboldogasszony-templom vagy ismertebb nevén Mátyás-templom Budapest egyik leglátogatottabb helyszíne. 2017-as adatok szerint a Mátyás-templomot több mint 500 ezren keresték fel egy év alatt, ami rekordnak számított a neogótikus épület történetében. A 2020-as évben a templomot az ismert okok miatt nem lehetett látogatni, a 2021-es látogatottságról pedig most a Budapesten és a Magyarországon lakók dönthetnek, ha ellátogatnak a világörökségi helyszínre. Azért is érdemes felkeresni a koronázótemplomot, mert a toronyba is fel lehet menni, ahonnan gyönyörű kilátás tárul a fővárosra. Felnőtteknek a belépő 2000 forint, diákoknak 1500, a gyerekeknek ingyenes, amennyiben valaki a tornyot is meg szeretné nézni, még 200 forintot kell fizetnie az alapárhoz képest.
Budavári sikló
A világjárvány előtt hatalmas sorok kígyóztak a különleges budavári vasút előtt. Nem is csoda, hiszen közel két percben ilyen gyönyörű látképet, mint innen, sehonnan nem látni. Az UNESCO 1987-ben felvette a világörökségi listájára. A kocsik érdekessége, hogy olyan, mintha félbe lennének vágva. A járművek Bécsben készültek, mindhárom fülkéjük nyolc férőhelyes. A látogatottsága 500 ezer és 1 millió fő közé tehető, ami most megcsappant, így ezt érdemes kihasználni és kipróbálni. A menetjegy 1400, a retúrjegy 2000 forint.
Szent István-bazilika
Budapest kellős közepén, az V. kerületben található az államalapító királyunkról, Szent Istvánról elnevezett templom. A Bazilika, a Mátyás-templomhoz hasonlóan, már nemcsak misék színhelye, hanem igazi turisztikai látványosság. Sok indokot fel lehetne sorolni, hogy miért érdemes a templomba ellátogatni, de talán a legmeggyőzőbb az, hogy most meg tudjuk nézni a Szent Jobb ereklyéjét, amely Szent István épségben maradt keze. Erre, amikor külföldi látogatók vannak, kevesebb esély nyílik. A bazilikába a belépés ingyenes, de aki a kincstárba és a körkilátóba is be szeretne nézni, annak 2000 forint a jegy, aki csak a kilátóba szeretne felmenni, annak 1500 forint.
Széchenyi gyógyfürdő
Budapest egyik legnagyobb fürdőkomplexumába is érdemes még most ellátogatni, ugyanis a járvány nélküli időszakban ide is csak úgy tódulnak a külföldi turisták. Az 1913-ban megnyitott közfürdőbe a belépők ára hétköznap és hétvégén eltérő, de a gyönyörű neobarokk épület miatt mindenképpen érdemes felkeresni, ráadásul akár egy nyári pihenés kiváló helyszíne is lehet.
Dohány utcai Zsinagóga
Egy kultikus hely Budapest egykori zsidó negyedében, ahová mindenki vallástól függetlenül jár, hiszen ez a legnagyobb és a legszebb zsinagóga egész Európában. Az épületbe fedetlen vállal nem lehet belépni, a férfiaknak kötelező a fejfedő viselése, ételt és italt tilos bevinni. Gyerekeknek 6 éves korig ingyenes a belépés.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre