Vajúdó kismamához riasztották a mentőket: fontos döntést kellett meghozniuk

A közösségi oldalon számoltak be a részletekről.



Megosztás
Szerző: KL
Létrehozva: 2025.04.09.
Módosítva: 2025.04.09.
szülés kismama vajúdás mentő baba omsz

Az Országos Mentőszolgálat rendszeresen beszámol a Facebook-oldalán valamilyen különleges életmentésről, vagy éppen felháborító esetről.

A szemtanú szerint a mentő szirénázva szállította el a hajléktalant. postás
Vajúdó anyukához riasztották a mentőket Fotó: Shutterstock

Most egy újabb bejegyzéssel érkeztek, amelyben arról írtak, hogyan segítettek világra egy kisbabát. Mint írták, szombat hajnalban kezdődtek a fájásai egy 35 év körüli, 38 hetes kismamának Pest vármegyében. Az események azonban reggelre felgyorsultak, így a mentők gyors segítségét kérték a vajúdó nőhöz.

Nem sokkal később a szentendrei orvosi ügyeleti egység és egy mentőgépkocsi is érkezett a helyszínre. A mentősök megvizsgálták az anyukát, majd úgy ítélték meg a helyzetet, hogy már nincs idő a kórházba sietni vele, így felkészültek a szülés levezetésére.

Az édesanya az ügyeletes orvos és a mentők segítségével életet adott első gyermekének, a kis Egonnak, aki rögtön felsírt. Ezt követően a koraszülöttmentő is megérkezett, így közösen folytatódott az egészséges kisfiú és a büszke anyuka ellátása. Egont és édesanyját stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők

– olvasható az OMSZ Facebook-oldalán közzétett posztjában.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás