Lázár Lotti elképesztő alkotásai szinte életre keltik a benzinfalókat

Egy gyöngyöstarjáni lány elképesztő alkotásaival hódítja meg az autórajongók szívét. Lázár Lottival beszélgettünk, aki elárulta, honnan gyökeredzik az autórajzolás iránti szenvedélye.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.04.15.
Módosítva: 2025.04.15.
Lázár Lotti rajzait alkotás

A gyöngyöstarjáni fiatal művész autórajzai olyan részletgazdagok és élettel teliek, hogy az ember szinte hallani véli a motorok duruzsolását.  

elképesztő alkotás
Elképesztő alkotásai vannak Lottinak – Fotó: Lázár Lotti

Lázár Lotti lapunk megkeresésére nyilatkozott, kiderült, hogy a tehetséges fiatal nem mindig autók rajzolásában gondolkodott, valamint még számos más apróságra is fény derült a szenvedélyével kapcsolatban. 

Mikor kezdett el rajzolni? 

„Sosem tanultam rajzolni, nem jártam rajziskolába, egyszerűen csak szerettem csinálni” – mesélte Lotti, aki 2017-ben döntött úgy, hogy komolyabban is belevág a rajzolásba, de természetesen már gyerekkora óta rajzol. „Amikor elkezdtem komolyan a rajzzal foglalkozni, akkor már az autós rajzok voltak fókuszban” – tette hozzá. 

Lotti elárulta, hogy a rajzolásnak köszönhetően nagyon sok lehetősége, élménye volt már, és rengeteg új ismerőst és barátot köszönhet a szenvedélyének.  

Miért épp az autókat rajzolja le Lázár Lotti? 

Állítása szerint egyszer szembejött vele egy autó, ami olyannyira megtetszett neki, hogy úgy gondolta, megpróbálja lerajzolni.

elképesztő alkotás
A szeretett Porsche egy jól sikerült alkotás, de nem a kedvenc – Fotó: Lázár Lotti

„A 964-es Porsche a kedvencem” 

A beszélgetésünk során elárulta, hogy a 964-es Porsche a kedvenc típusa, de szívesen rajzol bármilyen típust – különösen, ha kihívást jelent számára a projekt. A kedvenc munkái közé tartozik egy driftautó, amelyen olyan sok matrica volt, hogy majdnem 50 óra munkát igényelt. 

Egyik legkedveltebb rajzom egy A2-es, amely Miki Takagi japán driftversenyző hölgy autóját ábrázolja

– mesélte Lotti, aki szerint ez azért tartozik a kedvencei közé, mert hatalmas kihívás volt a megalkotása. 

De van még egy Ferrari Testarossa is, szintén A2-es méretben, egy Porsche GT2RS, és igazából sorolhatnám még.

„Viszont ami a szívemhez legközelebb áll, az a 2004-es Subaru-rajz, ami miatt megismertem a páromat” – mesélte Lotti, aki már több éve van együtt a párjával.

Mennyi időt vesz igénybe egyetlen rajz?  

Rengeteget. Pontosan nem tudom megmondani, mert elég sok mindentől függ, hogy egy-egy rajz meddig tart, de egy A2-es rajz könnyen lehet 45-50 óra

– nyilatkozta Lotti, aki mára naponta kap megrendeléseket közösségi oldalain, rajzolt már több híres autóversenyzőnek, és több hazai autós magazin is felfigyelt a munkáira. 

Például az Európa-bajnok Kiss Norbertnek is szintén készített már rajzot. De már megfordult a munkája Japánban és Dél-Afrikában is.

2023-ban a Porsche Hungária is felfigyelt rá, meghívták egy szakmai rendezvényre, ahol találkozhatott példaképével, az Audi egyik formatervezőjével, Dániel Tündével.

Lottit rendezvényekre is hivják, hogy bemutassa rajzait – Fotó: Lázár Lotti

Lotti egyébként optimistán tekint a jövőbe: jelenleg grafikusnak tanul, miközben újabb terveken dolgozik, nemcsak az autórajzolás terén, hanem más projekteken is.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás