Mától lehet beiratkozni az általános iskolákba – ezek az iratok kellenek hozzá

Április 10-én és 11-én kell beíratni a tanköteles gyermekeket a kijelölt vagy a választott intézménybe. Mutatjuk, milyen iratokat kell magukkal vigyenek a szülők az általános iskolai beiratkozáshoz!



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.04.10.
ez lesz ma Titanic beiratkozás hofi géza

Ezek az iratok kellenek az általános iskolai beiratkozáshoz

A 2024–25-ös tanév rendje szerint 2025-ben április 10-én és 11-én kell beíratni a tanköteles korú gyerekeket az általános iskolákba. Egészen pontosan azokat a gyermekeket, akik 2018. 09. 01 és 2019. 08. 31. között születtek és 2025. szeptember 1-jén kezdik az első osztályt, valamint nem kaptak felmentést az Oktatási Hivataltól. A beiratkozáshoz szükséges adatokat előzetesen fel lehet tölteni a Kréta-rendszerbe, de ez nem váltja ki a személyes ügyintézést. A szülőknek vagy gondviselőknek meg kell jelenniük a kiválasztott intézményben és be kell mutatni a

  • gyermek születési anyakönyvi kivonatát vagy személyi igazolványát,
  • gyermek lakcímkártyáját,
  • tajkártyáját,
  • fejlettség elérését tanúsító igazolást,
  • és sajátos nevelési igényű gyerekek esetén a szakértői véleményt.
Holtan találták meg a fiatal tanárnőt az ágyában, iskola, beiratkozás iratok, tanterem
Több fontos iratot is magukkal kell vigyenek a szülők gyermekük beiratkozáshoz Fotó: Unsplash

113 éve indult el végzetes útjára a Titanic

1912. április 10-én állt szolgálatba a Titanic Southamptonban, ahol a személyzeten kívül több mit 900 utas szállt fel rá. Ezután még kétszer kötött ki további utasokat felvéve, majd április 12-én, déli 1 óra 30 perckor húzta fel utoljára a horgonyt. 1912. április 14-én, vasárnap 23.40-kor a hajó jéghegynek ütközött és április 15-én, hétfőn 02.20-kor, az ütközés után alig több mint két és fél órával kettétörve elsüllyedt.

Ma van a nemzeti rákellenes nap

1993 óta a Magyar Rák Liga szervezésében ezen a napon tartják a nemzeti rákellenes napot dr. Dollinger Gyula sebész, egyetemi tanár születésnapján, aki 1902-ben megalakította az első Országos Rákbizottságot. A Magyar Rákellenes Liga ilyenkor a daganatos betegségekre, azok megelőzésére, korai felismerésére, illetve az aktív közreműködés fontosságára kívánja felhívni a figyelmet. További részletek ezzel kapcsolatban itt olvashatók.

A Pulitzer-díj névadója ezen a napon született

Joseph Pulitzer egy magyar születésű amerikai sajtómágnás volt, egyben a Pulitzer-díj megalapítója. 1847. április 10-én született Makón, majd tizenévesen az USA-ba került. A polgárháború után St. Louisban egy német nyelvű lapnak készített riportokat, közben angolt és jogot tanult. 1867-ben lett amerikai állampolgár. Pár év után olyan tökéletesen beszélt angolul, hogy komoly politikai-jogi pályát futott be, de végül mégis a sajtónál maradt. Erőszakos modorával sok ellenséget szerzett magának, de sikereit senki nem vitathatta. Halálakor 30 millió dolláros vagyont hagyott hátra. A Pulitzer-díj első átadására 1917. június 4-én került sor – olvasható a Wikipédián.

Egy április 10-i napon hunyt el a mentőszolgálat alapítója

A Kresz Géza orvos által alapított budapesti Önkéntes Mentő Egyesületet 1887. május 10-én, a még épülő Szent István-bazilika tövében kezdte meg működését. Személyzete kezdetben egy orvosból, egy őrsvezetőből és hét mentőből állt. Az egyesület működése első napján két hívást kapott. Az emberek azonban hamar megismerték a hasznos feladatot ellátó intézményt, és rövidesen már napi 25 hívásnak kellett eleget tenniük a fővárosban. A mai mentőszolgálat elődjének megalapítója 124 éve, 1901. április 10-én hunyt el.

84 éve kiáltották ki Horvátország függetlenségét

A hitleri Németország 1941 márciusában lerohanta Jugoszláviát. A súlyos nemzeti ellentétektől szabdalt ország tizenkét nap alatt összeomlott. Majd 1941. április 10-én Zágrábban kikiáltották – német védnökség alatt – a Független Horvát Államot. Az új horvát államalakulat azonban nem maradt fenn sokáig és hamarosan kitört egy nagyon véres polgárháború. A polgárháborúból szovjet segítséggel a Tito vezette kommunista partizánmozgalom került ki győztesen.

23 éve hunyt el az ország legnagyobb humoristája

Hofi Géza Kossuth-díjas, Jászai Mari-díjas, kiváló és érdemes művész, Karinthy-gyűrűs magyar humorista, előadóművész, színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a magyar kabaré történetének egyik leghíresebb és legtöbbet emlegetett alakja 2002. április 10-én hunyt el.

Hofi
23 éve ment el a nagy nevettető, Hofi Géza Fotó: Czika László

Négy helyen lesz ma véradás Budapesten

  • 07:00–19:00 óra között a Közép-magyarországi RVK Intézetben tart véradást a Vöröskereszt (1113 Budapest, Karolina út 19–21.)
  • 12:00–17:30 óra között a Sugár Üzletközpont II. emeletén (1148 Budapest, Örs vezér tere 24.)
  • 11:00–16:00 óra között a Budapesti Gazdasági Egyetemen (1149 Budapest, Buzogány utca 10–12.)
  • 10:00–16:00 óra között az ELTE Társadalom Tudományi Karán (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1.)

Néhány fokkal ma is melegszik az idő

A koponyeg.hu szerint csütörtökön erősen megnövekszik a felhőzet, de csak elszórtan alakul ki zápor. Sokfelé megerősödik az ÉNy-i szél. 13-14 fok körüli értékeket mérhetünk.

Kezdetét veszi a 10. Budapest Ritmo 

A Budapest Ritmo Kelet-Közép-Európa egyik legjelentősebb világzenei eseménye, amit idén tizedik alkalommal, április 10. és 12. között rendeznek meg a Magyar Zene Házában és az Akvárium Klubban. A minden pillanatában inspiráló programsorozat ezúttal is ritkán hallott hangszerek, kortárs hangzások, ősi hagyományok és izgalmas műfajok sokaságában kalauzolja majd a felfedező kedvűeket. A részletes koncertlista és a további programok itt találhatók.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás