A friss tanulmány különböző szempontok alapján rangsorolt..
Budapest rendkívül jó helyen szerepel a legújabb világranglistán. A friss tanulmány aszerint rangsorolta a városokat, hogy milyenek a megélhetési költségek, az életminőség és az internet sebessége. Ezeknek a szempontoknak a mentén állították sorrendbe a városokat és kiderült, hol jobb otthonról dolgozni, digitális nomádként élni.
A Flatio utazási portál a távoli munkavégzésre a legalkalmasabbnak Lisszabont találták. A portugál fővárosban az árak megfizethetőek. A portál számításai szerint lakhatással együtt 488-732 ezer forint körüli összegből jön ki havonta egy személy. Az életminőséget pedig pozitívan befolyásolja, hogy ott sokat süt a nap.
Varsó lett a második a ranglistán. A sok zöldterület és a kedvező árak mellett a technikai infrastruktúra kiemelkedő a lengyel fővárosban. Megélni itt 400-600 ezer forintba kerül.
Prága és Zágráb után Budapest végzett a Top 5-ben
A Budapest melletti érvek között szerepelt a város lenyűgöző építészete, a pezsgő szociális élet és a kedvező megélhetési költségek. Kiemelték, hogy a lakhatás ára kerülettől függ, eltérőek az árak a belváros és a külső kerületek között, a rezsi pedig az egyik legalacsonyabb Európában. Kiemelték továbbá az ikonikus termálfürdőket, amelyek a feltöltődést szolgálják, ezt a hatékony munkavégzés szempontjából fontosnak tartják. Megemlítették, hogy Budapesten sok a közösségi munkatér és sok az olyan kávézó, ahol lehet dolgozni.
Ezt a 20 várost választották a legideálisabbnak otthoni munkavégzésre:
Párizst, Londont, Madridot és Bécset is maga mögé utasította a magyar főváros. Nem ez az első lista, amin híres európai városokat előz meg a magyar főváros. Az adventi vásárok tekintetében is az elsők között vagyunk, kiváló a turizmusunk is, és – mint arról a Metropol beszámolt – Budapest a világ legjobb bevásárlóhelyei közé is felkerült. A reptérről való bejutás, a bevásárlóközpontok, a plázák kínálata és ára, a bevásárlóutcák, az ajándékboltok szolgáltatásai, a piacok színvonala, az egyes helyszínek közötti közlekedés mind szempont volt, nem beszélve a település biztonságáról (pl: lopások, támadások esélye, de a túlszámlázást is figyelték), továbbá számításba vették a taxikat, valamint a tömegközlekedést is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre