A platform eredeti neve Thefacebook volt, a létrehozója pedig Mark Zuckerberg. Az azóta eltelt évtizedekben számos változáson ment át a közösségi oldal, ami már a világ leggyakrabban használt hálózata lett.
Az amerikai alapítású közösségi hálózat 2004. február 4-én kezdte meg működését. Az alapító Mark Zuckerberg nagyon hasznosnak találta egyetemi előkészítő iskolájának, a Phillips Exeter Academynek fényképes, nyomtatott, könyv alakú kiadványát, ezt akarta megvalósítani az interneten. Az első verzió a Facemash nevű alkalmazás volt, amit Adam D'Angelo, aki Zuckerberg barátja, készített el az egyetemisták számára. A programnak olyan sikere lett, hogy használóinak száma a százezret is meghaladta. Népszerűsége gyorsan növekedett, mára pedig a Facebook a világ leggyakrabban használt közösségi hálózatává vált.
Minden évben február negyedikén van a rákellenes világnap, amit 2000 februárjában Párizsban tartottak meg először. Ekkor a résztvevők történelmi dokumentumot írtak alá, amely világméretű összefogásra szólít fel a halálos kór ellen. A Rákellenes Alapítványt (Párizsi Charta) a világ minden részéről összegyűlt vezető kormányzati tisztségviselők, a legjelentősebb rákkutató társaságok és szervezetek vezetői, orvosvezetők, betegképviselő civil szervezetek és az ipar reprezentánsai látták el kézjegyükkel.
Minden hónapban a második munkanapon érkezik meg az előző hónapra járó családi pótlék. A mostanit február 4-én, kedden kapják kézhez a jogosultak, mivel február 1-je és 2-a hétvégére esett.
Grosics Gyula, labdarúgó, edző, a legendás Aranycsapat tagja, a Nemzet Sportolója, akit "Fekete párducnak" is hívtak 1926. február 4-én született. 1939-től a Dorogi AC, 1947-től a Mateosz, 1950-től a Budapesti Honvéd, majd 1956-tól a Tatabányai Bányász kapusa volt.
2014. június 13-án hunyt el Budapesten.
Wichmann Tamás kilencszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok kenus 1948. február 4-én született. A kétszeres olimpiai bronzérmes, olimpiai ezüstérmes sportolót gyermekkorában súlyos baleset érte, 6 évesen elütötte egy autó. Felépüléséhez és erősítéséhez kezdett sportolni. Határtalan kitartása, akaratereje, szorgalma és lelkesedése a magyar és a nemzetközi sportélet kiemelkedő egyéniségévé tette. Profi pályafutása 1962-től 1983-ig tartott. 1978-ban UNESCO fair play-díjat kapott, mert segített felkészülni riválisának, az egykori Jugoszlávia színeiben versenyző Matija Ljubeknek, aki aztán a belgrádi világbajnokságon legyőzte őt. 2020. február 12-én hunyt el.
1947. február 4-én született a kiváló énekes. Ő volt a huszadik század egyik legkiemelkedőbb magyar zenei tehetsége. Az Expressz együttessel is dolgozott együtt. Életében mindössze 4 lemeze jelent meg, halála óta több mint 20. Elmegyek című dala Nicolas címmel, Sylvie Vartan előadásában világsláger lett. Az énekes 37 évesen, szívroham következtében hunyt el 1984. szeptember 9-én.
A koponyeg.hu szerint kedden változóan felhős idő valószínű, csapadék nélkül. +6 fok körüli értékeket mutathatnak a hőmérők. A légmozgás azonban továbbra is élénk marad.
A magyar fotográfia múltjának és jelenének is fontos szegmense a roma kisebbség képi megjelenítése. A ma esti Romaképen a gazdag hazai fotóörökségből és a kortárs alkotók azonos tematikájú, de roppant különféle megközelítésű projektjeiből mutatnak be néhányat a Capa Központban. További információ az eseményről itt olvasható.
Az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint ma megnyílik egy, az öntözésfejlesztési célt szolgáló beruházások megvalósítására meghirdetett pályázat. A támogatási kérelmek benyújtására a kisebb léptékű fejlesztések esetében 2025. február 4-től, a komplex beruházásokra pedig 2025. március 4-től lesz lehetőség. A pályázat további részletei itt találhatók.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre