A hideg évszakban a ruhák szárítása nemcsak időigényesebb, de költségesebb is lehet, különösen, ha a rossz teregetési szokások miatt a fűtésszámla is megugrik.
Ha odafigyelünk néhány dologra, akkor a ruhák gyorsabban száradnak, és a pénztárcánk is hálás lesz érte!
A vastagabb ruhadarabok, például a pulóverek és farmerek gyorsabban száradnak, ha kifordítva teregetjük őket. Már mosás előtt is érdemes kifordítani, ezzel nemcsak megóvjuk a színüket, de még a szöszök képződését is csökkenthetjük.
Fontos, hogy mosás után minél több vizet préseljünk ki a ruhákból. Ezért ha olyan anyagokat mosunk, amelyek ezt jól bírják, bátran állítsuk a mosógép centrifugáját a legmagasabb fokozatra. Így kevesebb energia szükséges, és jelentősen lerövidíthetjük a szárítási időt.
Bár csábító lehet a nedves ruhákat a radiátorra teríteni, ez jelentősen rontja a fűtés hatékonyságát, mivel a meleg levegő nem tud megfelelően keringeni, így több energiát fogyasztunk, ráadásul a páratartalom is megugrik, ami nemcsak a levegő minőségét ronthatja, de a penész kialakulásának esélyét is növelheti.
A ruhák szárításához válasszunk inkább egy mozgatható, összecsukható szárítót. Így a fűtés is hatékonyan tud működni, és ha a ruhák megszáradtak, a szárítónak is könnyen találhatunk helyet.
Ügyeljünk arra, hogy ne pakoljuk túl a szárítót, mivel így a levegő nem tud megfelelően áramlani a ruhák között. Ez nemcsak a száradást lassítja, de még a ruháknak is dohos szaguk lehet.
Tegyük a szárítót a fűtőtest közelébe, de vigyázzunk arra, hogy ne érjen hozzá. A meleg levegő gyorsítja a ruhák száradását, miközben a radiátor hatékonysága sem csökken.
Szárítás közben időnként szellőztessük ki a helyiséget, hogy a páratartalom ne érje el a penészedéshez vezető szintet.
Télen, amikor éjszaka általában magasabbra állítjuk a fűtést, érdemes este kiteregetni a ruhákat. Így napközben nem foglalják a helyet, és reggelre már száraz ruhák várnak minket.
Egy modern szárítógép gyors megoldást kínál, ráadásul sok közülük már energiatakarékos üzemmóddal is rendelkezik. Mosás előtt mindig ellenőrizzük a címkét, hogy az adott darab alkalmas-e a szárításra.
Egy páramentesítő készülék segíthet csökkenteni a szárítás során keletkező párát, ezzel gyorsítva a folyamatot, és javítva a levegő minőségét a helyiségben – írja a Fanny magazin.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre