Ha valaha is vitába szálltál az ellenkező nemmel, csábító lehet azt a következtetést levonni, hogy a férfiak és a nők egyszerűen nincsenek egy hullámhosszon. Egy tanulmány bemutatta, hogy ez valóban így van, a nők és a férfiak születésüktől fogva eltérően vannak bekötve.
Az újszülöttek agyának anatómiájával foglalkozó egyik legnagyobb tanulmányban a tudósok több mint 500 csecsemő agyát figyelték meg. Meglepő következtetésre jutottak, mely szerint a férfiak és a nők már születésük óta másképp működnek.
A kutatás eredményei szerint összességében a nők agyában több volt a szürkeállomány, míg a férfiaknál több a fehérállomány. A szürkeállomány többnyire az agy legkülső rétegében, vagyis a kéregben található, és nagy szerepet játszik a mentális funkciókban, például a memóriában, az érzelmekben és az információfeldolgozásban. Eközben a fehérállomány, a középpont felé sápadtabb szövet, felgyorsítja a sejtek közötti jeleket, és kritikus szerepet játszik abban, hogy segítse a szervezetet az információfeldolgozásban.
A Cambridge-i Egyetem kutatói azt állítják, hogy ezek a nemi alapú különbségek a felnőttkorig is kiterjednek. Az azonban hevesen vitatott kérdés, hogy vannak-e jelentős különbségek a férfi és a női agy között.
Annak érdekében, hogy többet megtudjanak, megvizsgálták 514, 0 és 28 nap közötti újszülött agytérfogatának nemi különbségeit. Az MRI-vizsgálatoknak köszönhetően kiderült, hogy átlagosan a férfiagy nagyobb térfogatú volt, mint a női agy, még azután is, hogy a születési súlyt is figyelembe vették az alanyoknál.
A fehér- és szürkeállományok közötti mennyiségkülönbség arra utal, hogy a nők jobbak lehetnek az emlékek felidézésében és feldolgozásában, miközben több érzelmi tudatossággal rendelkeznek. Eközben a férfiak jobban érzékelik az irányt és jobban átlátják fizikai környezetünket.
Ezek a különbségek már az anyaméhben kialakulnak, de a születés után jobban kiemelkednek – írta a Daily Mail.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre