Folytatódik az Egészséges Budapest Program: a kormány döntésének értelmében 7,7 milliárd forintból újulnak meg szakrendelők, valamint szereznek be orvosi eszközöket - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Takács Péter kiemelte, a járóbeteg-ellátás fejlesztése lesz a fókuszban, a kormány célja ugyanis, hogy minél magasabb szintű, lakóhelyközeli ellátást biztosítsanak a betegeknek.
Orvosi eszközöket kap az Észak-budai Szent János Centrumkórház, a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet, az Észak-pesti Centrumkórház - Honvédkórház, az Uzsoki Utcai Kórház, a Dél-pesti Centrumkórház, a Dr. Manninger Jenő Baleseti Központ, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet - sorolta az államtitkár.
Felújítanak továbbá nagy betegforgalmat bonyolító járóbeteg-ellátási egységeket és kórházi részlegeket: a Vasútegészségügyi Nonprofit Kft. budapesti rendelőinek felújítására majdnem egymilliárd forintot, a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórházra 742 millió forintot, a XVI. kerületi Hunyadvár utcai tüdőgondozóra 500 millió forintot, a XVII. kerületi Rákosmenti Szakrendelőre pedig szintén egymilliárd forintot biztosítanak - ismertette Takács Péter.
Hozzátette, ezen felül még a XX. és a XXIII. kerület számíthat nagyobb kormányzati támogatásra az egészségügyi intézményrendszer felújításánál. Takács Péter kitért arra is, hogy a 2016-ban elkezdett programban eddig összesen 133 milliárd forintot költöttek budapesti kórházakra és rendelőintézetekre: 13 kórház, 11 országos intézet és 32 szakrendelő bővült, újult meg vagy épült fel. A programot aztán folytatták, illetve kiegészítették a koronavírus-járvány időszaka alatt egy kórházfelújítási programmal, amelyben 17 kórházban 300 ezer négyzetméternyi területet újítottak fel 100 milliárd forint értékben - fűzte hozzá.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre