A régészek meglepő feltárást tettek Szent Miklós eredeti temetkezési helyének közelében. A törökországi Antalya tartományban Szent Miklós-templomának környékén egy furcsa szarkofágra bukkantak, ami lehet a Mikulást rejtheti.
A törökországi Antalya tartományban bukkantak a szarkofágra a régészek, amiben Szent Miklóst temethették el. Szent Miklós görög származású ókeresztény püspök volt a kis-ázsiai Myra tengeri városból, sok csodát tulajdonítottak közbenjárásának, de ismert a nagylelkű ajándékozásairól is, amelyből a Mikulás hagyománya származik.
II. Theodosius bizánci császár rendelte el, hogy Szent Miklós temetkezési helyére templomot építsenek. Később holttestét exhumálták és újra eltemették a templomban, de a XI. századra a jelentések szerint maradványait átszállították és szent ereklyékként őrizték a Olaszországban. Az első keresztes hadjárat során a velencei tengerészek visszahozták maradványainak nagy részét és Velencébe szállították őket, ahol a Szent Miklós-bazilikában őrzik őket.
1953-ban megvizsgálták a csontmaradványokat és kiderült, hogy egy személytől származnak, azonban az mai napig rejtély, hogy tényleg Szent Miklós maradványairól van-e szó.
A régészek már két éve kutatnak a Szent Miklós-templom környékén, a legújabb feltárásuk során egy mészkő koporsóra bukkantak, ami 2 méter hosszú és 1,5-2 méter mélyen volt elásva. A kutatók most abban reménykednek, hogy találnak valami feliratott a szarkofágon, amivel igazolni tudják, hogy kit temettek el oda – írta a Heritage Daily.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre