
Egy év, ami mindent felforgatott: 2025 legfontosabb eseményei egy helyen
Egymást érték a meghökkentő események a leköszönő évben.
Két sérültről már tudni.
Ketten megsérültek abban a tűzben, amely a lengyel Nemzeti Nukleáris Kutatóközpontban (NCBJ) keletkezett szerdán a Varsóhoz közeli Otwockban – jelentette a lengyel tűzoltóság.
A NCBJ és a tűzoltóság beszámolói szerint a kutatóintézet egyik, a kutatóreaktortól távolabb lévő adminisztrációs épületében keletkezett lángokat a tűzoltók eloltották, onnan 32 embert biztonságba helyeztek. Két embert arcukon és a kezükön égési sérülésekkel kórházba szállítottak. A központ területén sugárzásveszély nem lépett fel – írja az MTI.
Az NCBJ Lengyelország egyik legnagyobb kutatóintézete, amely az ország egyetlen nukleáris kutatóreaktorát működteti. Az országnak egyelőre nincs működő atomerőműve, de tervezik az első ilyen létesítmény építését.

Egymást érték a meghökkentő események a leköszönő évben.

Mutatjuk a legfurcsább újévi hiedelmeket.

Fehéren búcsúzik az óév az ország legnagyobb részén.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.