December 20-ig küldheted vissza a kitöltött kérdőíveket, tehát ma még postára adhatod vagy online is kitöltheted. Eddig már több mint 1,2 millióan mondták el véleményüket a nemzeti konzultáció segítségével arról, hogyan alakuljon Magyarország közeljövője.
Nyolcvan százalékos feldolgozottság mellett egyértelműen látszik, hogy a magyarok nem a migránsokra, hanem a magyar családokra, a béremelésekre és a fiatalok támogatására költenének pénzt. Az is világosan látszik, hogy a nemzeti konzultáció során választ adók 99 százaléka felháborítónak tartja, hogy Brüsszel napi egymillió forintos bírságot szabott ki hazánkra. Összességében az emberek támogatják a kormány elképzeléseit. Ha te még nem mondtad el véleményedet a konzultáció segítségével, ma még megteheted. Online is kitölthető és ma még postára is adható. Mindannyiunk véleménye számít!
Mint ismert, Magyarország kormánya újabb fontos kérdésekben kéri ki az emberek véleményét, hogy aztán figyelembe véve azt, számukra is a megfelelő döntéseket hozzák meg. Az akadálymentesen, online is elérhető konzultációs ívben 11 témakört érintően mondhatják el a magyarok, hogyan szeretnék alakítani hazánk közeli jövőjét, amely természetesen hosszú távon is kihat majd. A már beérkezett válaszok feldolgozása folyamatosan zajlik, már több mint 1,2 millió magyar tette világossá, mit szeretne. Az eddigi eredmények alapján már az is látszik, hogy a válaszadók 97 százaléka támogatja a kis- és középvállalkozásoknak szánt közvetlen tőkejuttatást. Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára ezért már bejelentette, hogy
"2025-ben elindítjuk a Demján Sándor Programot, ami több mint 1400 milliárd forint támogatást biztosít erre a célra."
Arról, hogy a Nemzeti konzultáció mi mindenben segítheti a magyarok hétköznapjait, Hídvéghi Balázs videóban beszélt:
A nemzeti konzultáció egyébként bevált formája a demokratikus párbeszédnek. A nemzeti kormány 2010 óta kéri ki így a magyarok véleményét jelentős politikai, gazdasági, társadalmi, gazdasági kérdésekben. A mai napig következetesen képviselt bevándorláspolitika csak az egyike az ilyen jelentős és megvitatott ügyeknek. A nemzeti konzultációk a nemzeti szuverenitás erejét is adják, hiszen erős felhatalmazást és egyetértési pontokat adnak a kormánynak ahhoz, hogy Brüsszel és a baloldal által indított támadások közepette is következetesen a magyar emberek akaratát képviselje.
Hidvéghi Balázs arról is beszélt a napokban, hogy az tévút, amikor egy kormány az emberek megkérdezése nélkül akar dönteni. Magyarországgal ellentétben például Brüsszel is így tesz, ennek következményeit pedig az uniós polgárok már most érzik a bőrükön.
Online is kitölthető a Nemzeti Konzultáció kérdőíve:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre