Ma még kitöltheted a nemzeti konzultációt! – Mutatjuk a részleteket, mindenkinek a véleménye számít

December 20-ig küldheted vissza a kitöltött kérdőíveket, tehát ma még postára adhatod vagy online is kitöltheted. Eddig már több mint 1,2 millióan mondták el véleményüket a nemzeti konzultáció segítségével arról, hogyan alakuljon Magyarország közeljövője.



Megosztás
Szerző: E. ZS.
Létrehozva: 2024.12.20. 05:45
Magyarország Hídvéghi Balázs Nemzeti konzultáció magyar kormány kérdőív

Nyolcvan százalékos feldolgozottság mellett egyértelműen látszik, hogy a magyarok nem a migránsokra, hanem a magyar családokra, a béremelésekre és a fiatalok támogatására költenének pénzt. Az is világosan látszik, hogy a nemzeti konzultáció során választ adók 99 százaléka felháborítónak tartja, hogy Brüsszel napi egymillió forintos bírságot szabott ki hazánkra. Összességében az emberek támogatják a kormány elképzeléseit. Ha te még nem mondtad el véleményedet a konzultáció segítségével, ma még megteheted. Online is kitölthető és ma még postára is adható.  Mindannyiunk véleménye számít!

A nemzeti konzultáció online is kitölthető Fotó: MW 

 

Mint ismert, Magyarország kormánya újabb fontos kérdésekben kéri ki az emberek véleményét, hogy aztán figyelembe véve azt, számukra is a megfelelő döntéseket hozzák meg. Az akadálymentesen, online is elérhető konzultációs ívben 11 témakört érintően mondhatják el a magyarok, hogyan szeretnék alakítani hazánk közeli jövőjét, amely természetesen hosszú távon is kihat majd. A már beérkezett válaszok feldolgozása folyamatosan zajlik, már több mint 1,2 millió magyar tette világossá, mit szeretne. Az eddigi eredmények alapján már az is látszik, hogy a válaszadók 97 százaléka támogatja a kis- és középvállalkozásoknak szánt közvetlen tőkejuttatást. Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára ezért már bejelentette, hogy

 "2025-ben elindítjuk a Demján Sándor Programot, ami több mint 1400 milliárd forint támogatást biztosít erre a célra."

Arról, hogy a Nemzeti konzultáció mi mindenben segítheti a magyarok hétköznapjait, Hídvéghi Balázs videóban beszélt: 

A nemzeti konzultáció egyébként bevált formája a demokratikus párbeszédnek. A nemzeti kormány 2010 óta kéri ki így a magyarok véleményét jelentős politikai, gazdasági, társadalmi, gazdasági kérdésekben. A mai napig következetesen képviselt bevándorláspolitika csak az egyike az ilyen jelentős és megvitatott ügyeknek. A nemzeti konzultációk a nemzeti szuverenitás erejét is adják, hiszen erős felhatalmazást és egyetértési pontokat adnak a kormánynak ahhoz, hogy Brüsszel és a baloldal által indított támadások közepette is következetesen a magyar emberek akaratát képviselje.

A demokratikus kormányzás mindennek az alfája és omegája

Hidvéghi Balázs arról is beszélt a napokban, hogy az tévút, amikor egy kormány az emberek megkérdezése nélkül akar dönteni. Magyarországgal ellentétben például Brüsszel is így tesz, ennek következményeit pedig az uniós polgárok már most érzik a bőrükön. 

 

Nemzeti konzultáció: Itt a 11 kérdés, amire online is válaszolhatsz még ma:

  • Az első kérdés arra irányul, hogy csatlakozzunk-e a kereskedelmi háborúhoz, vagy próbáljunk meg gazdaságilag semlegesek maradni.
  • A második kérdés arra keresi a választ, akarjuk-e, hogy a magyar gazdaságpolitika kialakításakor a nyugati mintákat és az EU-t követve cselekedjen a kormány, vagy Magyarországnak a saját útját kell járnia.
  • A harmadik témakör a hazai kis- és középvállalkozásokról szól: támogassa-e őket a kormány minden eszközzel a multinacionális cégekkel szemben is, akik ki szeretnék szorítani a helyi vállalkozásokat a piacról.
  • A következő kérdésben arra adhatunk választ, megbüntesse-e a kormány az erejükkel visszaélő multikat, vagy fogadja el a brüsszeli szabályokat és ne lépjen fel velük szemben.
  • Az ötödik kérdésben a béreké a főszerep: szükségesnek látják a magyarok a béremelési programot, vagy meghagyják, rábízzák azt a gazdasági szereplőkre.
  • Szintén izgalmas a hatodik kérdés: szükség van fiatalokat támogató munkáshitelre, vagy elegendőek az eddigi támogatások?
  • A hetedik kérdés szintén támogatási lehetőségről szól: hogyan járuljanak hozzá a munkáltatók dolgozóik lakhatásának támogatásához. Támogassák alkalmazottaik lakbérét adókedvezményesen, illetve a dolgozók Szép-kártyája lakásfelújításra is felhasználható legyen vagy sem?
  • A lakhatásnál maradva a nyolcadik kérdés a fiatalokat állítja középpontba. Egyetértenek a magyarok azzal, hogy több kollégiumi férőhelyet, új kollégiumokat építsen a kormány, valamint a lakást vásárló fiatalok kaphassanak-e kedvezményes, ötszázalékos hitelt?
  • A kilencedik témakörben a 13. havi nyugdíjon a fókusz: álljon szembe a magyar kormány a brüsszeli akarattal és védje meg az idős honfitársaink anyagi biztonságát vagy sem.
  • A tizedik kérdés a családok kontra migránsok támogatására irányul: megduplázza a kormány a gyerekek után járó családi adókedvezményt, vagy hazánkban is inkább a migrációt kellene segíteni?
  • A nemzeti konzultáció utolsó kérdése arról szól, egyetértünk-e a magyar kormány álláspontjával, vagy inkább fogadjuk el a brüsszeli migrációs politikát.

  Online is kitölthető a Nemzeti Konzultáció kérdőíve:

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás