
Holtan találtak rá az eltűnt nagymamára, gyilkosság miatt indult nyomozás
Az idős nő holttestét egy fészerben rejtették el.
Ha visszamegyünk az időben 200 millió évet, akkor nem voltak kontinensek, hanem egy nagy szárazföldi rész volt a Pangea. A szuperkontinens az évek során darabokra tört a tektonikus lemezek mozgásai miatt, jelenleg is rengeteg változás történik a bolygón, azonban a lemezek mozgása egy hosszú folyamat, ami most Afrika szívében egyre jobban látszik.
Saját életünk során hatalmas változások mentek végbe a Földön, a környezeti tényezők a tengerszint emelkedését és a jégsapkák olvadását okozták, amelyek már megváltoztatták egyes országok kinézetét. Aztán ott vannak a tektonikus lemezek, amelyek lassan, de biztosan szakítják ketté Afrika kontinensét.
2018-ban hirtelen megjelent egy hatalmas, mintegy 15-20 méter széles repedés Kenya Nagy-hasadékvölgyében. A völgy körülbelül 6400 kilométer hosszú, az Afar régiótól egészen Mozambikig terjed. A hasadék jelenleg még tengerszint felett van, azonban idővel ki fog szélesedni és az alatta lévő kéreg el fog vékonyulni, ami azt jelenti, hogy lassan a kontinens kettészakad és víz fogja elválasztani a két részét.
Lucía Pérez Díaz, a londoni Royal Holloway Egyetem kutatója úgy gondolja, hogy a tektonikus lemezek mozgásának és talajeróziónak a kombinációja okozhatja az egészet. Kutatásai alapján több tízmillió év után óceán kezdi majd kitölteni a rést, ha az eléri Afrika partjait. Ennek hatására a kontinens kisebb lesz és egy nagy sziget válik ki belőle az Indiai-óceánra.
Hasonló esemény történt már a Föld története során, bár más okokkal, amikor a Brit-szigetek leszakadt Európáról – írta a Unilad.
Az idős nő holttestét egy fészerben rejtették el.
Egy Snapchat-fotó buktatta le a férfit.
Magyar turisták is átélték az isztambuli földrengést.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre