Tizenhárom hónap, három műtét és negyvenegy kezelés után visszakapta az életét a férfi.
Szemészhez fordult segítségért egy 44 éves férfi, mivel azt hitte, hogy a kettős látását a képernyő túl hosszú nézése okozta. Valójában azonban ritka csontrák okozta a nem mindennapi tünetet.
David Ly még a szemészetre sem akart elmenni, ám mivel a tünete egy hét után sem múlt el és kollégái is folyton unszolták érte, csak elment. A szemész azonban nem találta a probléma forrását, ezért kórházba küldte Davidet. Ott azonnal kiderült, hogy egy 23 mm-es daganat nőtt a koponyaidege közelében és egy chordomát is felfedeztek az orvosok: a csontrák lassan növekvő formáját.
Tizenhárom hónap, három műtét és negyvenegy protonnyaláb-terápiás kezelés után David végre megkaphatta a jó hírt, miszerint a rákja nem tért vissza.
„Azt hittem, túl sok időt töltök a képernyő előtt. Péntekre már nem tudtam úgy ülni egy megbeszélésen, hogy ne szédüljek. Azt hittem, csak szemüvegre van szükségem, soha nem gondoltam volna, hogy rákot diagnosztizálnak nálam” – kezdte David, majd így folytatta:
„Ez az a pont, ahol a világom a feje tetejére állt. Nincs terved, vagy nem tudod, hogyan irányíts mindent. Csak tiszta sokk és zűrzavar volt. Ez egy igazán őrült nehéz időszak volt, ez tényleg megváltoztatta, ahogyan látom a munkát és az életet” – zárta sorait a fiatal férfi, aki hálás az orvosainak, hogy megmentették az életét.
A chordoma az elsődleges csontrák egy nagyon ritka formája, amely évente körülbelül 35 embert érint az Egyesült Királyságban és Írországban. Leggyakoribb a 40-75 év közötti felnőtteknél; a daganatok leggyakrabban a koponyaalapon, a gerinc mentén és a keresztcsonton keletkeznek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre