A Mezőgazdasági Múzeumban nyílt nemzetközi cirkuszmúzeum, A Csodálatos Cirkuszvilág című kiállítás, amihez a magyar és a külföldi artisták legjava kölcsönadta legféltettebb kincseit, ma zár.
Cirkuszi kellékek és artistakosztümök segítségével avatták be az érdeklődőket a hazai és a nemzetközi cirkuszművészet rejtelmeibe a Csodálatos Cirkuszvilág című kiállítás szervezői. A Mezőgazdasági Múzeumban rendezett különleges bemutató ma egy különleges programmal zárja kapuit.
Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója a Metropolnak elmondta: egy több ezer darabos gyűjtemény áll a rendelkezésükre, ezért már korábban felmerült az ötlet egy állandó kiállításra.
A Mezőgazdasági Múzeumban bemutatott relikviák a gyűjtemény legérdekesebb darabjai, de sok hazai és külföldi artistaművész is örömmel kölcsönadott néhány személyes emléktárgyat
– mondta. Hozzátette: a háborúk következtében kialakult gazdasági helyzetben nem tudható, hogy mikorra épülhet fel egy új cirkuszépület a fővárosban, de az biztos, hogy abban helyet kap majd egy önálló múzeum is.
A kiállításon mindennap artistaművészek és muzeológusok fogadták a látogatókat, de a legtöbb embert vonzó különlegesség talán az volt, hogy az egyes kiállított tárgyak esetében nemhogy megtiltották volna, hogy a látogatók hozzájuk érjenek, inkább biztatták őket erre. Bizonyára nem csak a gyerekek szoktak néha elmerengeni néhány lenyűgöző produkció láttán, mit is élhetnek át az artisták a magasban. Simet László 2023 áprilisában egy két daru között kifeszített drótkötélen átsétált a Duna felett.
A hajmeresztő attrakció közben mindenkinek feltűnt az a méretes fémrúd, amit a kezében tartott. Ez nem más volt, mint az egyensúlyozást segítő balanszrúd, amit a kiállításon bárki megemelhetett, hogy megtudja: a Lovagkereszt Érdemrenddel kitüntetett akrobatának nem csupán a lépések biztonságára kellett koncentrálnia, a nem kifejezetten könnyű rúd megtartása is kihívást jelentett a számára. Ugyancsak kipróbálható még ma a virtuális kötéltáncolás, a deszkán egyensúlyozás, a zsonglőrködés, illetve egy speciális akrobata építőjáték is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre