Rengeteg érdekes kérdésre kaphatunk választ Bózsó Gyula erdész és Megyeri Sára „dzsindzsász”, azaz vadnövény-gasztronómiával foglalkozó újságíró Ehető erdő című kötetéből.
"A könyv 45 vadon gyűjthető, a lehető legtisztább forrásból származó növényen keresztül adja át azt a majdnem feledésbe merült tudást, amellyel bárki sokkal közelebb kerülhet a természethez. Az erdő és a mező kincsei ugyanis nemcsak fenntartható forrásból származnak, szezonálisak és bárki számára elérhetők, de elképesztően finomak is!" – írja a Mindmegette.hu.
A szerzőpáros: Bózsó Gyula erdész és Megyeri Sára „dzsindzsász” / Fotó: Horváth Csongor
Az ehető növények gyűjtése a lelkünknek és a környezetünknek is jót tesz. Bizonyított, hogy a természetben töltött idő jó hatással van ránk. A gyomrunkon keresztül is felfedezhetjük, mekkora értékeket rejt a természet, amihez közelebb kerülhetünk a növények megismerésével, különböző gasztronómiai kalandokkal.
Őseink hatalmas tudással rendelkeztek a természetről és annak kincseiről. Ahogy elkezdett az ember eltávolodni a természettől, úgy kopott ki a növények ismerete és hétköznapi felhasználása is. Szerencsére a gasztronómiai szakemberek újra divatba hozták a fogyasztásukat, felhasználásukat.
Fotó: Horváth Csongor
Megyeri Sárával a Mindmegette több videót forgatott. A sorozatban a Vértesben barangolva került bemutatásra, hogy mire használhatjuk a mezőről begyűjtött növényeket. Egyebek között az is kiderült, hogyan kell kiszárítani a kedvenc zöldfűszereinket, a kígyóhagymát, a csalánt, az oregánót és a mentát, Sára készített csipkebogyólekvárt, és elmondta azt is, mit kezdhetünk a mezei szamócával.
Az Ehető erdő című kötet karácsonyra is tökéletes ajándék, és hogy még inkább kedved kapj, mutatunk egy izgalmas receptet is a Mindmegettének köszönhetően.
Hozzávalók:
Elkészítése:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre