Mezei termékeikkel ígértek gyógyulást.
A magyar és az uniós jogszabályok szerint tilos étrend-kiegészítőket úgy reklámozni, hogy azok alkalmasak a daganatos betegségek megelőzésére vagy kezelésére. A súlyos betegek ugyanis az állapotukból adódóan könnyebben befolyásolhatók megtévesztő ígéretekkel, ezért az ilyenekkel szemben szigorúan fellép az ügyészség.
Legutóbb olyan vállalkozásokkal szemben folytattak vizsgálatot, amelyek gyógyszernek nem minősülő termékeikről azt állították, hogy segítenek a rákos betegeken, holott azok fő alapanyagai csupán búzafű-, búzacsíra- és shiitakegomba-kivonatok voltak.
A Pest Vármegyei Főügyészség hangsúlyozta, hogy a hétköznapi kereskedelmi forgalomban kapható, illetve az internetről is rendelhető étrend-kiegészítő termékek számos olyan tápanyagból és egyéb összevetőkből állnak, amelyek kedvező táplálkozási vagy élettani hatásúak, de azok hatásfokát a gyógyszerekéhez hasonlítani a fogyasztók megtévesztésének számít.
Ezek a kedvező egészségügyi hatású termékek bizalmi termékeknek tekinthetők, mivel a jellemzően laikus fogyasztók az ilyen termékek tulajdonságairól ismeretekkel nem rendelkeznek, ezért lényeges, hogy ők tudományosan bizonyított állításokon alapuló, valós tájékoztatásban részesüljenek
– hívta fel a figyelmet az ügyészség.
A konkrét esetekben a vizsgált cégeket felszólították, hogy távolítsák el a problémás reklámjaikat, így végül nem kellett ellenük fogyasztóvédelmi pert indítani.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre