Néhány esetben mentőt kell hívni.
Egy szakértő elmagyarázta, hogy a vöröses-lilás foltokra, csíkokra a bőrön egyes gyerekek miért hajlamosabbak, mint mások.
A szakember szerint számos oka lehet annak, hogy gyermeke bőre ilyen, ám összefoglalta a 6 leggyakoribb okot. Elmagyarázta, hogy az újszülöttek – és különösen a koraszülöttek – hajlamosabbak rá – írja a The Sun.
Gyakori az újszülötteknél, mert a keringésük még kicsit instabil és nagyon érzékeny a változásokra. A koraszülött kisbabáknál nagyobb valószínűséggel alakul ki foltosodás, mivel a hőmérséklet-szabályozásuk még nem teljesen fejlett. A foltosságra való hajlam általában 6–12 hónapos kor között megszűnik
– magyarázza Nikki, aki szerint sokk is okozhat foltos bőrt, különösen az idősebb gyermekeknél.
A foltosodás idősebb gyermekeknél és felnőtteknél a sokk jele lehet, ha más tünetekkel együtt jár.
Ha légzési problémákat, gyengeséget vagy ájulást, a normálisnál nagyobb pupillákat vagy émelygést és hányást észlelünk, a kisgyermek sokkos állapotban lehet, mentőt kell hívni.
Ha a gyermeke fertőzésben szenved, foltos lehet a bőre. Ez azért van, mert a súlyos fertőzések, mint például a reumás láz és a szepszis, bőrelszíneződést és foltosodást válthatnak ki. Ezekben az esetekben is mentőt kell hívni.
Az is okozhatja, hogy a gyermek fázik, így ha betakarjuk, ez megszűnhet. A foltos bőrt korábban bizonyos gyógyszerekkel is összefüggésbe hozták, mint mellékhatást. A Parkinson-kór, az ADHD és a sclerosis multiplex kezelésére használt gyógyszerek, valamint egyes gyulladáscsökkentő gyógyszerek mind kapcsolatba hozhatók a foltos bőrrel.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre