
Végzetes hiba: rutinműtét alatt szúrták át Mária légcsövét, az asszony belehalt a beavatkozásba
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolHalállal végződött a rutinbeavatkozás egy szlovákiai kórházban.
Hosszas huzavona után, nyolc év elteltével kell bíróság elé állni azoknak az orvosoknak, akik a gyanú szerint egy 54 éves nő halálát okozták egy rutinműtét során. Mária a szlovákiai, bardejovi kórházba feküdt be egy laparoszkópiás epeműtétre. Egy hétfői napon ment be a kórházba, és a tervek szerint csütörtökön már várták volna a munkahelyén – a kockázatmentesnek gondolt beavatkozás azonban tragédiával végződött. Az orvosok csak az ötödik próbálkozásra tudták megfelelően levezetni a csövet a páciens torkába az altatás során, azt azonban még ekkor sem vették észre, hogy a próbálkozások során átszúrták a beteg légcsövét.

Máriát súlyos állapotban kellett átszállítani Kassára, ahol kiderült: az asszony légcsöve lyukas és gennyes. A nő halálát végül vérmérgezés okozta – írja a Parameter oldala.
A közegészségügyi ellátást felügyelő hivatal (ÚDZS) vizsgálata végül kimondta, hogy az orvosok hibáztak, így a kórháznak 6500 eurós (alig 2,5 millió forintos) bírságot kellett kifizetnie. Ezt követően a gyászoló család kártérítési pert indított, nekik 85 ezer eurót (32 millió forintot) ítélt meg a bíróság. A kórház mindvégig állította: nem hibáztak és eleinte a rendőrség is leállította a nyomozást, mondván: nem történt bűncselekmény. Szakértői vélemények alapján később újranyitották az ügyet, a tárgyalást azonban csak most, nyolc év elteltével, negyedik nekifutásra sikerült megnyitni. A kórház sebészét és aneszteziológusát ötéves szabadságvesztés fenyegeti.
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre