Megörvendeztet minket az időjárás pünkösdhétfőn

Kora nyárias idő várható sok napsütéssel.



Megosztás
Szerző: WB
Létrehozva: 2023.05.29.
Módosítva: 2023.05.29.
napsütés gomolyfelhő zivatar

Pünkösdhétfőn sok napsütésre lehet számítani gomoly- és fátyolfelhőkkel. Elszórtan lehet zápor, zivatar, a legkevésbé az Északi-középhegységben várható csapadék. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak záporok, zivatarok környezetében erősödhet meg a szél. A csúcshőmérséklet 23 és 29 fok között alakul.

Virágzó rózsák a fertődi Esterházy-kastély Cziráky Margit Rózsakertjében Fotó: Filep István


    Kedden erőteljesebb gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhőzet mellett általában többórás napsütésre kell számítani, de több helyen előfordulhat záporeső, zivatar. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik az északi, északkeleti szél. A hajnali 7–15 fokról 23 és 29 fok közé melegszik fel a levegő.

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.