Hátborzongató, a tudósokat is összezavarták a kannibálhalak

Egyszerre több bizarr külsejű lény sodródott partra, ilyet korábban még a kutatók sem láttak.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.05.19.
kannibálhal partra sodródtak kutatás

Az Oregon State Parks közölte, hogy az elmúlt hetekben több lándzsahal (Alepisaurus ferox) is partra sodródott Nehalem és Bandon között. „Senki sem tudja biztosan, miért sodródtak a partra” – olvasható a bejegyzésben.

Ezek a halak általában trópusi és szubtrópusi vizekben élnek, kedvelt élőhelyük a szürkületi zóna – körülbelül 200–1000 méteres mélységben. Az Oregonban talált lándzsahal egyike még életben volt, amikor rátaláltak, így visszasegítették az óceánba, és el tudott úszni. Az egyik legnagyobb mélytengeri halról van szó, amely akár 2 méter hosszúra is megnőhet. Hírhedt kannibálok, amit az is bizonyít, hogy a kis lándzsahalak gyakran felbukkannak a nagyobbak gyomrában. 

A kutatók nem találtak feljegyzést korábbi tömeges halpusztulásról, három lehetséges elmélet létezik azonban a mostani esetre. Az egyik szerint a sérült vagy beteg halakat mosta partra a víz, a másik szerint egy vihar a felelős. A harmadik eshetőség a hőmérsékleti sokként ismert jelenséghez kapcsolódik – amikor a halak hirtelen olyan vízbe kerülnek, amely sokkal hidegebb, mint a normál hőmérsékleti tartomány, akkor sokkot kapnak, és cselekvőképtelenné válnak. 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás