A dél-pestiek nemrégiben kiakadtak, hogy évek óta nincs megnyitva és akadálymentesítve az állomás egyik fő átjárója, ami a metróhoz és a vasúthoz is vezet, és csak a buszmegállót átszelve érik el a metrót a Kökin. A hely üzemeltetője válaszolt kérdéseinkre.
Ahogy azt korábban a Metropol megírta, a lakosok szerint nagy gondok vannak a Kökinél, ugyanis a Vak Bottyán úti lépcsősort évek óta nem lehet használnia a BKV-utasoknak, pedig ez a metróhoz és a vasútállomáshoz vezető legrövidebb út. Egy dél-pesti lakos írt felháborodott posztot az egyik kispesti Facebook-csoportba a végállomás állapotáról. Szerkesztőségünk utánajárt, hogy mi zajlik a Kökin, és felkerestük a bevásárlóközpont üzemeltetőjét is. Most megérkezett a Köki válasza a panaszokra.
A Metropol megkeresésére az átjáróval kapcsolatban válaszolt a Köki üzemeltetője. Harasta Gábor tudatta: A Köki Bevásárlóközpont Vak Bottyán úti bejáratának lezárásával kapcsolatosan már többször leveleztek a járókelőkkel, ám most újra összefoglalta a bejáratra vonatkozó státuszt.
A lépcsősor mögötti bejáraton keresztül, mind lépcsőházon keresztül, mind lifttel (2 db) a metró és a vasúti pályaudvar biztonságosan elérhető, gyakorlatilag egy párhuzamos gyalogos közlekedési alternatíva a szóban forgó bejáratnak. Tehát az átjárást biztonságos módon biztosítjuk
– hangsúlyozta levelében az üzemeltető, kitérve rá: „Egyáltalán nem szükséges a buszpályaudvaron keresztül megközelíteni a metrót és vasutat. Liftek és lépcsőház áll rendelkezésre” – szögezte le Harasta Gábor.
A Vak Bottyán úti mozgólépcső és az automata ajtó egy olyan kényelmi faktor, ami egyébként egyáltalán nem felel meg a mai energiatakarékos és környezetbarát életmódnak és megközelítésnek. Az automata ajtók a gyalogos leterheltség és áteresztőképességük miatt gyakorlatilag állandóan nyitva vannak. Ezért – ahogy a hétköznapi életben a lakás szellőztetésnél, úgy itt is – az ajtók nyílásakor huzateffektus keletkezik, aminek a hatására a keresztirányú huzat télen a felfűtött levegőt, nyáron a hűtött levegőt kisöpri az utcára. Így télen az utcát fűtjük, nyáron pedig hűtjük. Miközben van BIZTONSÁGOS átjárási lehetőség, mely ezt a pazarlást kiküszöböli
– fejti ki az üzemeltető, majd hozzáteszi: „Nem említettem a mozgólépcső energiafelhasználását, amit így szintúgy ki tudunk küszöbölni. Nem véletlenül vannak épületen belül automata gyorsító-lassító szabályozásra kapcsolva a mozgólépcsők. Viszont ezen bejárat esetében ez a technika sem nyújt megoldást a pazarlás elkerülésére. Az állítás, miszerint folyamatosan nem működnek a liftek, nem valós, könnyen cáfolhatja, aki napi szinten használja őket”
A Vak Bottyán úti lépcsősor megnyitásával mind az energiafogyasztás drasztikusan megnőne, mind az épület belső klímája újra felborulna! Amit az átjáró-kelők nem vesznek észre, az a téli hideg azon a területen, ami miatt az ott dolgozók rendszeresen panaszkodnak, és ami nehezíti mindennapi munkájukat. Ahogy ismert a látogatók előtt, ugyanezen okból szoktuk az automata ajtókat például a Hervis előtt keresztben működtetni, és avval csökkenteni a klimatizált levegő kiszökését
– hangsúlyozta Harasta Gábor.
„Szeretném ismételten kifejezésre juttatni, hogy a bevásárlóközpont elkötelezett a látogatók magas szintű kiszolgálásában. Erre irányulnak és irányultak a fejlesztések, mint például az új divatmárkák nyitása, a teljes világítás cseréje, az új mosdóblokkok kialakítása, az ételudvar jelenlegi felújítása és még sorolni lehet azt a sok mindent, amit felelős menedzserként a tulajdonos megbízásából tettünk minden idelátogató szeme láttára, és amik bizonyítják az elkötelezettséget erre. A Vak Bottyán úti bejárat megnyitása korszerűtlen lépés lenne mindenképpen még akkor is, ha sokan úgy vélik, hogy evvel sérül a komfortzónájuk. Remélem, válaszom segít a helyzet megértésében, a bejárattal kapcsolatos kérdések tisztázásában, és megnyugtató válaszként szolgál, hogy felelős üzemeltetőként továbbra is biztosítjuk a látogatók akadálytalan és biztonságos átjutását” – zárta gondolatait az üzemeltető, melyet levélben eljuttatott szerkesztőségünk részére.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre