Újabb megdöbbentő részlet derült ki a pénteki súlyos ikladi vonatbalesetről

Még tart a 19 ember sérülését okozó vonatbaleset vizsgálata, de úgy tűnik, nem is vezethette volna a trágyaszállító teherautót a sofőr.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.10.15.
baleset

A Pest megyei közlekedésrendészek előtt már vallomást tett az a 41 éves vácegresi férfi, aki a Balassagyarmat felől érkező motorvonattal ütközött Ikladnál, egy jelzőberendezés nélküli vasúti átjáróban.

Mint arról a Metropol is beszámolt, a pénteki tömegszerencsétlenségben 19-en sérültek meg. Öten, köztük a vonat vezetője súlyosan. A jármű sofőrjének helyszínen végzett alkoholszondás vizsgálata szerint a trágyaszállító sofőrje nem ivott vezetés előtt.

Személyvonattal ütközött, összeroncsolódott nyerges vontató a Pest megyei Ikladon 2022. október 14-én. A teherautó sofőrje nem sérült meg, a vonat vezetőjét, valamint a szerelvény több utasát a mentők kórházba vitték Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

A police.hu most azt közölte, hogy az adatok ellenőrzésekor kiderült, a 41 éves vácegresi férfi jogosítványa nem érvényes az általa vezetett, korábban a forgalomból kivont járműre. Mint a rendőrség írja, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztálya tömegszerencsétlenséget okozó vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekménnyel gyanúsította meg a szabadlábon védekező 41 éves férfit, egyben kezdeményezték rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatát.









Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Metropol Google News oldalán is!

Top hírek





Hírlevél-feliratkozás

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.