
Sok minden másként lesz 2026. január 1-től: íme a legfontosabb tudnivalók
Az új év első napjától több dolog is másként lesz.
Életét vesztette egy gyalogos, miután elgázolta a Balatonszentgyörgy irányából Budapest felé közlekedő személyvonat Balatonmáriafürdőn hétfőn - tájékoztatott a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
Azt írták: az eset az Ady Endre utcai vasúti átjáróban történt. A 72 éves ajkai nő a tilos jelzés ellenére haladt át a sínpáron, sérüléseibe a helyszínen belehalt.
A Mávinform a Facebook-oldalán azt közölte, hogy a fény- és félsorompó rendben működött.
Hozzátették, a helyszínelés befejezéséig - várhatóan 16 óráig - szünetel a vasúti forgalom Balatonmáriafürdő és Balatonszentgyörgy között, a Fonyód-Balatonszentgyörgy szakaszon pótlóbuszok szállítják az utasokat.
A dél-balatoni vasútvonalon kora estig késésekre kell számítani - hangsúlyozták.

Az új év első napjától több dolog is másként lesz.

A kormány folytatja a családbarát adópolitikát.

Győrfi Pál közölte a részleteket.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.