Csütörtöktől vasárnapig a bélyegek szerelmesei veszik birtokba a ferencvárosi stadiont.
51 év után végre újra Magyarországon rendezik a Bélyeg Világkiállítást március 31. és április 3. között a Groupama Arénában, ahol három szinten várják az érdeklődőket a különböző rendezvények és a több mint 40 országból érkező gyűjtők kincsei. Homonnay Géza, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének (MABÉOSZ) elnöke szerint óriásit fordult a világ az elmúlt fél évszázadban, de a bélyeggyűjtés – mint az egyik legelterjedtebb hobbi − továbbra is milliók életének része a világon - írja a Ripost.
Magyarország sok nemzetközi és nemzeti szervezet megalakításában járt élen a 19. és a 20. században, az éppen száz éve létrehozott MABÉOSZ is az egyik első össznemzeti bélyeggyűjtő szervezet volt a világon. Így már egy évvel az alapítása után hazánk is tagja lehetett a Nemzetközi Filatéliai Szövetségnek.
A mostani jubileumot is ünneplik azzal, hogy idén Magyarország kapta a bélyeg-világkiállítás rendezési jogát. Utoljára több mint egy fél évszázada volt erre lehetőségünk.
„1971-ben érdekes hétvégi program volt, mikor nagyapám kézen fogott, és elvitt a Szépművészeti Múzeumba a bélyeg-világkiállításra. Nem gondoltam volna, hogy 51 évet kell majd várni egy újabb, Magyarországon rendezett világkiállításra, de nagyon örülök, hogy részese lehettem a rendezvény megszületése körüli bábáskodásnak, valamint a megvalósításában is szerepet vállalhatok” − mondta el a Ripostnak a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének elnöke.
Magyarországon a szervezett bélyeggyűjtők száma csökkent, ám talán ez a rendezvény is segíthet e folyamat megfordításában. A kormány és a Magyar Posta mindenesetre jelentős összeggel támogatta a HunFilex 2022 névre keresztelt világkiállítás megszervezését, mert felismerte, hogy ez az év egyik kiemelt turisztikai eseménye lehet, ami a határainkon túlról is rengeteg látogatót vonz ide.
„Sokan féltik a bélyegeket a technikai fejlődéstől, a digitalizációtól, a fogyasztói szokások átalakulásától. A bélyeget azonban nem kell félteni. Világszerte létezik egy nagyszerű közösség, amely érti, hogy ezek a kis papírdarabok messze túlnőttek az eredetileg nekik szánt szerepen, s mára a magunk mögött hagyott másfél évszázad kultúrhistóriájának fontos tanúivá váltak” − mutatott rá Kövér László, az Országgyűlés elnöke a rendezvény meghirdetésekor.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre