Karácsony Gergely megvétózza az atlétikai vb megrendezését

A főpolgármester azt javasolja, hogy a Fővárosi Közgyűlés vonja vissza a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság megrendezéséhez adott hozzájárulását.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.08.26.
Karácsony javasolja

Karácsony Gergely csütörtök reggel – a tervezett Diákváros helyszínéről bejelentkezve – azt mondta: a kínai Fudan Egyetemmel kapcsolatos törvénnyel a kormány megszegte azt a 2019-ben kötött megállapodást, amelynek részeként a főváros hozzájárulását adta a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez.

A kormánynak fontosabb a Fudan Egyetem, mint a Diákváros, vagyis az, hogy vidéki hallgatóknak legyen Budapesten megfizethető lakhatásuk – jelentette ki. „Ideje, hogy ne maradjon válasz nélkül ez a gaztett” – fogalmazott.

A közgyűlésnek ezért azt javasolja, hogy a jövő heti ülésen vonja vissza a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság megrendezéséhez szükséges fővárosi hozzájárulást – közölte a főpolgármester.

Karácsony egy videóban mondja el döntéseit









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás