
"Igazán tönkretettem magamat" - meggondolatlan döntése miatt vesztette el homlokát a nő egy baleset során
Most történetét megosztva másokat próbál figyelmeztetni.
Elárverezik azt a mackót, amelyet egy kislány ölelt félelmében a II. világháború alatt.
A szőrös, öreg társ egy padlásról került elő sok-sok év után. A macihoz egy papír is tartozik, amin az szerepel, hogy a játék neve Blitzy, „anyukája” neve pedig Mary Gaskell volt, aki 1934–2007 között élt, és aki a háború alatt sokszor bújt kis kedvencéhez.
A kislány ötéves volt, mikor megkapta a játékot, és nem sokkal rá elkezdődtek a bombázások Manchester fölött is, ahol Mary a szüleivel élt. Blitzyt egész életében őrizte, halála után pedig sógornője csomagolta el a macit és írta hozzá a cetlit. Most Mary fia találta meg édesanyja hagyatékát a padláson.
„Remélem, jó kezekbe kerül, jó lenne, ha valaki újra ölelné a macit” – mondta a férfi, aki annak is örülne, ha az öreg játék múzeumba kerülne, hogy mindenkit emlékeztessen arra, mit kellett megélnie a háborúk alatt a gyermekeknek.
Most történetét megosztva másokat próbál figyelmeztetni.
Nem egy kocsit károsítottak meg a környéken.
A betegség elleni harc egész életét végig fogja kísérni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.