Túl a magyar- és a matekérettségin ma ismét az iskolapadba ülnek a diákok, jön a történelemérettségi.
A SuliLife segítségével az egész érettségit percről percre nyomon követhetjük, és szinte újraélhetjük magát a vizsgát is, hiszen a tételsor mellett a megoldásokat is közzétették például a tegnapi matekérettségi után is.
Ma viszont már a történelemtudásukról adnak számot a diákok. Az oldal segítségével mutatjuk, miket kell átgondolnod és összegyűjtened, hogy ne érjen meglepetés.
Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint a történelemérettségit írják a legtöbben: összesen 74 697 vizsgázóra számítanak, középszinten 66 396-an, emelt szinten pedig 8 301-en érettségiznek.
A ketteshez minimum 25 százalékot kell elérni a középszintű mai történelem érettségin.
A vizsga reggel 9 órakor kezdődik, de érj oda már 8 óra körül: a legtöbb iskolában már 1 órával előtte megkezdik a beengedést, hogy a kezdés előtt 30 perccel minden vizsgázó a vizsgateremben lehessen és a vizsgához szükséges tájékoztató, adminisztráció megkezdhető legyen. A vizsga középszinten 180 perces, míg emelt szinten 240 perces lesz.
A diákoknak egy központi feladatsort kell megoldaniuk, amelynek első része egyszerű, rövid választ igénylő feladatokból, a második szöveges (kifejtendő) feladatokból áll.
A vizsgázó a rendelkezésére álló időt tetszése szerint oszthatja meg az egyes feladatok között és megoldásuk sorrendjét is meghatározhatja.
Az írásbeli feladatsort 60 százalékban a magyar, 40 százalékban pedig az egyetemes történelemhez kapcsolódó feladatok alkotják. Az összes feladat csaknem fele a az 1849-től napjainkig terjedő időszakra vonatkozik.
Két feladatlapot fogtok kapni, ti dönthetitek el, milyen sorrendben oldjátok meg és hogyan osztjátok be az időtöket.
A SuliLife oktatási szakértője, Pintér Dávid elmondta, milyen témakörökre számít a vizsgán, csekkold még gyorsan ezeket!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre