
Ez a szent védi az európaiakat és a barlangkutatókat is: ma rá emlékezünk
61 évvel ezelőtt választották meg Európa védőszentjének.
Az országban a koronavírus pusztító mutánsa mérhetetlen károkat okoz, az egészségügy összeomlott, a halottak száma pedig már 246 ezer.
Elképesztő állapotok uralkodnak Indiában, ahol március vége óta erőteljesen növekedett a fertőzöttek és a halottak száma. Nemrég tucatnyi holttestet fedeztek fel, amint a Gangesz folyóján lebegtek - írja a Mirror.
Most pedig egy olyan videó került napvilágra, amelynek készítője azt állítja, hogy több mint 100 koronavírusban elhunyt ember testét mosta partra Bahir államban az Uttar Pradesh-i Yamuna folyó. A videót itt tekinthetitek meg.
Az egyik helyi tisztviselő azt állítja, ezek az emberek nem idevalósiak voltak, ugyanis náluk nincsen hagyománya annak, hogy a folyóba helyezzék el a halott rokonokat, véleménye szerint inkább az ország más részeiről szállította ide a víz őket. Hozzátette, olyan családok rokonai lehetnek az áldozatok, akiknek nem volt pénzük temetés vagy hamvasztás költségeinek kifizetésére.
„Úgy tűnik, hogy a szegények kénytelenek vízbe dobni a holttesteket a világjárvány közepette„ - mondta el a lapnak az egyik helyi lakos, aki három családtagját vesztette el a Covid-19 miatt.
A koronavírusban elhunytak számának növekedésével a temetkezési vállalatoknak már nincs elegendő kapacitásuk arra, hogy minden megrendelést teljesítsenek.
Dr. Abhishek, Uttar Pradesh főorvosa elmondta: „Komoly veszélyt jelentenek a lakosság számára a folyóba dobott holttestek.”
A város tisztviselői már 40 hullát halásztak ki a folyóból, és vizsgálatot indítottak, hogy beazonosíthassák az áldozatokat.
India továbbra is a koronavírus-járvány által leginkább sújtott ország a világon az Egyesült Államok után, eddig 22,6 millió fertőzöttet regisztráltak. Az orvosi felszerelések hiányát jelenleg nemzetközi segélyszállítmányokkal próbálják enyhíteni.
61 évvel ezelőtt választották meg Európa védőszentjének.
Hétvégére akár 30 fok is lehet.
Elutasítják a feltételes szabadlábra helyezési kérelmét.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.