
"Azt hitték, csak a válásom miatti stressz okozza... az orvosok szerint hamarosan meghalok"
A 65 éves Diana élete egy másodperc alatt 180 fokos fordulatot vett.
Most minden kiderül: melyik kórokozó felelős a gyomorrontásért, a mandulagyulladásért vagy éppen a pattanásokért.
A Semmelweis Egyetem új animációs filmjéből ez is kiderül.
Szervezetünket nap mint nap millió támadás éri, azonban az immunrendszerünknek köszönhetően ebből nem sokat érzékelünk. A kórokozóknak sok fajtáját ismerjük, ilyenek például a prionok, egyes gombafajok, a vírusok és a baktériumok. A gyakran előforduló fertőzésekért felelős vírusokat és baktériumokat hajlamosak vagyunk összetéveszteni, ami komoly egészségügyi kockázattal járhat.
A tudatos egészségmegőrzést segítő animációs, ismeretterjesztő filmsorozat harmadik epizódjában elmagyarázzák a legfontosabb különbségeket, és bemutatják, hogyan működnek a vírusok, és miért felelnek szervezetünkben a baktériumok.
Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). A Vírus vs. baktérium szakmai lektora dr. Prinz Gyula infektológus.
Az immunitás többféleképpen is kialakulhat, akár úgy, hogy legyőzzük a betegséget, akár úgy, ha beadatjuk a védőoltást – derül ki a mindenki számára érthető animációból.
Mint arról korábban már beszámoltunk, tudatos egészségmegőrzést segítő animációs ismeretterjesztő filmsorozatot készített a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága. A KliniKaland nevet viselő sorozat első része a védőoltásokkal foglalkozott, a második, legújabb animáció pedig az immunrendszerünk működését mutatja be.
A 65 éves Diana élete egy másodperc alatt 180 fokos fordulatot vett.
Vagyonelkobzás, kitiltás, őrizetbe vétel – ezekkel számolhatnak a dílerek.
Nézd, ki nyilatkozott a Hír TV-nek!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre