AZ FKF és a Főtáv egy közös kisfilmben enged betekintést a folyamatba, amely során a mindennapi hulladékot energiává alakítják át.
A budapestiek többsége még csak el sem gondolkodik rajta, hogy miután a kukásautó elszállítja a szemetet, mi is történik a mindennapokban kitermelt hulladékkal. Az FKF és a Főtáv a föld napját tökéletes alkalomnak találta, hogy bemutassa, mit és hogyan csinálnak az FKF emberei. Egy videót osztottak meg a Facebookon, ami minden néző számára betekintést enged a háttérmunkálatokba.
Az FKF Magyarországon egyedüliként tudta megoldani, hogy a hulladék lerakása helyett termikus hasznosítással energiát állítson elő.
„Tudtátok, hogy Magyarországon egyedül Budapesten van lehetőség arra, hogy a hulladék lerakása helyett termikus hasznosítással energiát állítsunk elő? A főváros távhőrendszerében így jelentős földgázfelhasználást lehet kiváltani, ráadásul további előnye az, hogy a kedvező termelési költség miatt a távhőárak alacsonyan tartásához is hozzájárul. A különleges, ötlépcsős füstgáztisztítási technológiának köszönhetően eközben nem terheljük környezetünket káros anyagokkal” – tájékoztattak az FKF Facebook-oldalára kitett posztban, amivel a később megosztott kisfilmet harangozták be.
Az éves hulladék hasznosítási adataikat az FKF Facebook-oldalán a kisfilm előzeteséhez írva osztották meg az érdeklődőkkel: „Magyarország egyetlen kommunális hulladékot hasznosító erőművében évente akár 420 ezer tonna hulladékot alakítunk energiává úgy, hogy közben a legszigorúbb európai uniós kibocsátási normákat is teljesítjük, az itt előállított energia pedig több tízezer fővárosi lakás távfűtését és villamosenergia-ellátását szolgálja” – írták a posztban.
A föld napjára az FKF és a Főtáv – Budapesti Távhőszolgáltató Nonprofit Zrt. – közös kisfilmmel készült, ami bemutatja, hogy „mi történik a hulladékkal, ami nem vész el, csak átalakul.”
A kész kisfilmet itt megnézheted.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre