
Végzetes tragédia történt a bungee jumpingon: ezért halt meg egy 21 éves nő
Megszólalt a polgármester.
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolTíz darab lélegeztetőgéppel segíti a magyar kormány a felvidéki Galántán lévő Szent Lukács Kórházat - számolt be a ma7.sk felvidéki magyar hírportál a Magyar Közlönyre és saját információkra hivatkozva csütörtökön.
A jelentős részben magyarok lakta Mátyusföld központjának számító Galánta kórháza ez év elejétől úgynevezett Covid-kórházként működik, azaz ott kezelik a régió koronavírusos betegeit. A kórház, amelynek hét osztályán kezelnek Covid-betegeket, jelenleg tíz lélegeztetőgéppel rendelkezik, ám ezek mindegyike foglalt - írta a ma7.sk.
Forró Krisztián, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) elnöke az MTI-nek nyilatkozva elmondta: az év elején a rossz járványhelyzet miatt Magyarország pozsonyi nagykövetségéhez fordultak, hogy a külképviselet segítsen közbenjárni a magyar kormánynál a lélegeztetőgépek hiánya miatt nehéz helyzetbe jutott mátyusföldi kórház érdekében.
A felvidéki magyar hírportál a Magyar Közlönyre hivatkozva azt írta, hogy a lélegeztetőgépek átvétele ügyében a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium már felvette a kapcsolatot a galántai kórház vezetésével, s a gépek egy ajándékozási szerződés alapján napokon belül megérkeznek a Szent Lukács Kórházba.

Megszólalt a polgármester.

A Kulacs étterem, amit sosem felejtünk!

A férfi teljesen összetört, hogy ő az oka.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.