
Brutális erejű balesetről jött hír: mentők és tűzoltók lepték el a főutat
Nagy erőkkel dolgoznak a mentésen.
Rengeteg új fertőzöttet is találtak, rendkívül fontos most a védekező intézkedések betartása.
1423 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 50 180 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 48 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 1259 főre emelkedett, 14 905-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 34 016 fő. Az aktív fertőzöttek 30%-a, az elhunytak 39%-a, a gyógyultak 30%-a budapesti. 2023 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 201-en vannak lélegeztetőgépen - olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
A járvány második hulláma zajlik Magyarországon. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsuk, és ne hagyjuk, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat. Ehhez azonban az általános óvintézkedések betartására van szükség.
Mint arról korábban beszámoltunk, már a háziorvosoknál vannak az ingyenes influenza elleni védőoltások. Idén mindenki számára ingyenesen hozzáférhetők, a szakemberek azt javasolják, hogy mindenki oltassa be magát.
Kedden Orbán Viktor miniszterelnöknek is beadták az influenza elleni vakcinát. „Csak bátran! Aki tudja, oltassa be magát influenza ellen!” – üzente a Facebookon a kormányfő, aki egy rövid videót is megosztott az oltás beadásáról.
Nagy erőkkel dolgoznak a mentésen.
Duchenne-es Beni szülei nagyon hálásak minden segítségért.
Fekete-fehér közös fotóval, őszinte gondolattal búcsúzik a kormányfő.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre