Rózsa György vallomása: „Nekem ők ketten a legfontosabbak!”

A mozgalmas mindennapokról, családjáról, új lakásáról és 60 éves szakmai múltjáról beszélgettünk. Rózsa György friss lendületet él meg az életében.



Megosztás
Szerző: K. G.
Létrehozva: 2025.04.09.
Módosítva: 2025.04.09.
Rózsa György aktív életmód család költözés

Rózsa György tavaly év végén költözött luxus kertes házából egy kisebb lakásba, mert fontos volt számára, hogy közelebb legyen gyermekéhez és unokájához. Az aktív életet élő híresség ritkán enged betekintést a mindennapjaiba, ezúttal azonban kivételt tett és érdeklődési köréről, családjáról, távoli múltba visszanyúló médiában megélt élményeiről is beszélgettünk.

Rózsa György
Rózsa György szívesen nosztalgiázik szép emlékeiről Fotó: Czerkl Gábor/Mediaworks-archív

Rózsa György: „Úgy érzi az ember, hogy ő is megfiatalodott”

Hamarosan végre tartósan beköszönt a jó idő. Az emberek ilyenkor aktívabbak, energikusabbak lesznek. 
Valóban ravasz dolog a tavasz – úgy érzi az ember, hogy ő is megfiatalodott. Elfeledkezik a kisebb-nagyobb fájdalmakról, reggelenként a napsütésre vidámabban ébred, igyekszik minél korábban nekiindulni a napnak. Mostanában minden színesebb, érdekesebb, vidámabb. 
Ismerve Önt, ezt ki is használja.
Újra jöhetnek a nagy séták kedvenc helyeimen: a Városligetben, ahol a fél gyerekkoromat töltöttem, a Margitszigeten, a budai hegyekben és a Várban. Úgy érzem, ahogy József Attila írja: „...Fölkereshetnéd ifjúságod...” Eszembe jutnak a szüleim, a testvérem, Éva, a feleségem, akikkel együtt kirándultam, korcsolyáztam a Műjégen, bolyongtam a Várban, a haverok, akikkel kimerülésig fociztam a Lizsében. Ríkató-nevettető velük újra együtt lenni, hacsak lélekben, gondolatban.

 

Rózsa György unokája és lánya a legfontosabb számára

Számtalan szép emléket és jelentőségteljes pillanatot idézett fel a múltjából. Manapság mi a boldogság forrása önnek?
A legboldogabb perceim persze azok, amelyeket lányommal és az unokámmal tölthetek. 
Nemrég közelebb költözött gyermekéhez, Csillához és unokájához, Ádámhoz. Hogyan hatott ez a kapcsolatukra?
Örömömre a kisunokám, Ádám nagyon megkedvelte az új lakásomat a Duna-parton, kiköveteli a mamájától, hogy gyakran  jöjjenek át. Naná, itt is van sok-sok játéka, a nagypapa bolondozik és mesél, csokit is akad. 
Akkor a költözés jó döntésnek bizonyult.
Csilla lányom a legbüszkébb a lakásra – egyébként méltán, mert ő találta, és rengeteget szorgoskodott, hogy édesapjának igazán szép otthona legyen. Az új lakás a barátaim szerint is elegáns, a 9. emeleti nagy teraszról látni a fél várost. 
Amikor a gyermekéről és az unokájáról mesél, árad szavaiból a melegség. Hogy vannak?
Nekem ők ketten a legfontosabbak. Csilla nagyon jó édesanya. Viszi reggelenként a kisfiát óvodába, délután fociedzésre, úszásra, játszótérre, legóznak, hintáznak, énekelnek, bevásárolnak – egy unalmas percük sincs. S amikor engem is bevesznek – hát, kivirul a világ!

Emberöltőn átívelő szakmai emlékezete

A legendás műsorvezető neve számtalan műsorral összeforrt. Rózsa György a Kapcsoltam, a Zsákbamacska, a Ki marad a végén?, a Bűvös hatos műsorai mellett a végtelenségig lehetne folytatni a sorolást. Munkásságát többek között MTV nívódíjjal, Magyar Televízió Életmű-díjjal és A Magyar Köztársaság Érdemrend lovagkeresztje díjjal ismerték el.

Április 4-én volt 57 éve, hogy először mutatott be a Magyar Televízió színes filmet, illetve rá két évre, ugyanezen a napon először volt látható színes, élő, helyszíni közvetítés. Hogyan emlékszik vissza ezekre az időkre?
Mára csak néhányan maradtunk az első hazai tévés évek tanúi közül. Én például éppen 60 (!) évvel ezelőtt szerepeltem a Magyar Televízió képernyőjén. A Ki mit tud?-döntőbe kerülve Az emberke tragédiája című, Karinthy Frigyes által írott paródiát adtuk elő olyan kitűnő társakkal, mint pl. a Kossuth-díjas Pogány Judit. Azóta éppen 60 sorozat elkészítésében vettem részt a 6 évtized alatt. Eleinte csak úgynevezett élő adások voltak a tévében, ezért ezek közül nagyon sok nem maradt meg. Pedig, hát igazán érdekes lenne megnézni, hogyan ismerkedtünk az új találmánnyal, kiknek sikerült fennmaradni, és kik hullottak ki a rostán. Azokra az évekre minden akkori kolléga úgy emlékezik, hogy izgalmas volt az újjal való találkozás. Ezekről az évekről szól majd az új könyvem, melynek címe is jelzi ezt: TÉVÉ!TÉVÉ! Egy álom bűvöletében.
A technológia rohamos fejlődésével teljesen megváltozott a média jelenléte és szerepe az emberek életében. Ön nyomon követi a mai műsorokat, esetleg vannak kedvencek?
Manapság, bevallom, ritkábban nézek tévéműsorokat, inkább filmeket, Netflix-sorozatokat. No meg focit, kézilabdát, teniszt, tornát, kosárlabdát! Vannak nagy kedvenceim: például a Fradi női kézicsapata és benne Simon Petra, aztán Szoboszlai, a Liverpool csillaga, vagy a Real galaktikusai, a magyar tornászválogatott és Gulyás Michelle, valamint a végtelenül csodálatra méltó Szilágyi Áron. Ja, és újra szeretem a magyar mozifilmeket is

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás