Bár gyűjtőnek nem nevezi magát a műtárgy-kereskedő show műsorvezetője, de nagyon szereti a régi tárgyakat. Till Attila éppen ezért imádja a Kincsvadászok formátumot, amiről most érdekességeket árult el.
Körülnézve a padláson, biztosan találunk néhány olyan kincset, amiket még a szüleink vagy a nagyszüleink használtak. Till Attila szerint ezeknek a régiségeknek az eszmei értéke mindig magas – főleg, ha valamilyen kötődésünk is van hozzájuk. A Kincsvadászok műsorvezetőjének különleges kötődése van a régi tárgyakhoz és nagy szívfájdalma, hogy sok tárgy mennyire értéktelenné vált.
A TV2 nagy sikerű műsora január 6-tól újra a televízió elé szögezi az embereket. Till Attila szerint a műsor első évada sokakat beindított, beindult egy pezsgés.
„Ránk is visszahatott, hogy az első évad bejött, szerették az emberek nagyon" – kezdte lapunknak Tilla. "Bárki, akár a kereskedők, akár a szakértők, akár én, akármerre mentünk, mondták az emberek, hogy jaj, de szerettük a műsort, lesz még? Meg, hogy nekem is van egy ilyen szekrényem, vagy ékszerem, mindenki annyira beindult, ami nekünk is nagyon jó érzés, visszahatott ránk, hogy akkor ennek van értelme. Nekem az összes rokonom elkezdte mondani, hogy hogy lehetne bejutni Megyesi Balázshoz, vagy Kelen Annához, vagy hogy jöjjenek ki ezt vagy azt megnézni. A nyüzsgés nagyon beindult!”
A Kincsvadászok műsorvezetője szerint a második évad annyiban más, hogy tudatosabbak az eladók, jöttek értékesebb, különlegesebb tárgyak is. Ami viszont mindkét szériára igaz, hogy egy-egy régi tárgy az évek múlásával nemhogy többet, sokszor kevesebbet ér.
Olyan érdekes ebben a műsorban látni, szembesülni a tárgyak felénél azzal, hogy mennyire megváltozott a tárgyak értéke. Sajnos nem minden őrzi az értékét és nekem továbbra is szívfájdalmam, de nem csak nekem, a kereskedőknek is, és el is mondják az eladóknak, hogy figyelj, tudjuk, hogy 100, 50 ezer forint mennyit jelent az életben, tudjuk, hogy 30-40 ezret mennyi idő alatt lehet elkölteni a közértben, de ez van, ez a szekrény, vagy lámpa, vagy festmény jelenleg csak ennyit ér. Ezért is lehet a jelenlegi műtárgypiacon jó tárgyakat olcsón beszerezni. Persze van, ami nagyon drága ma is, ami tartja az értékét folyamatosan.
Tilla azt sem titkolja, hogy néha egyenesen szurkol, hogy az eladó ne tudjon megegyezni a kereskedőkkel, mert ő szeretné megvenni az érdekes, vagy nagyon különleges tárgyat.
„Nem vagyok igazán gyűjtő, de szeretem nagyon a régi tárgyakat, festményeket. Mivel képzőművészeti iskolákba jártam, van erre egy fókuszom. A műsor forgatása alatt is volt olyan tárgy, hogy szóltam a kereskedőinknek, hogy ha nem megy el, én megveszem, és volt is ilyen. Kettő olyan tárgyam is van. Az egyiket nem én vettem meg, de én lettem a továbbvásárló. Megvette az egyik kereskedő, majd tőle én vettem meg, mert nagyon szerettem volna. Meg volt egy szék, amiből én kértem hasonlót, mint ami a műsorban volt és a kereskedők kerestek nekem az 1920–as évekből nagy örömömre!”
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre