Az énekesnő sokat küzdött a rosszindulatú kommentelőkkel az utóbbi időben.
Megjelent Tóth Gabi legújabb videóklipje, a Szeretni jöttem. Az énekesnő a közösségi oldalán mutatta meg – írja a Bors.
– A Szeretni jöttem az én válaszom a gyűlöletre, ami remélem utat talál majd a legtöbb ember lelkéhez! Ma gyújtjuk meg a negyedik gyertyát Advent alkalmából, a szeretet lángját. Kívánom, hogy égjen most mindannyiunkban! – írta Gabi a bejegyzésében.
Legalábbis az életének egy nehéz szakasza ihlette a zeneszerzőt, Harmath Szabolcsot és a szövegírót, Valla Attilát. Hitének megvallása és az eucharisztikus kongresszuson való fellépés ugyanis egy gyűlöletcunamit indított el a virtuális térben. Elképesztő támadások érték a közösségi médiában, a sajtó egy része és különböző véleményvezérek is megbélyegezték, különböző jelzőket aggattak rá, gyakorlatilag össztűz alá került.
A Szeretni jöttem a művésznő válasza a gyűlöletre. Azt üzeni, hogy a szeretet mindig győz, erősebb és átölel mindannyiunkat. Egy ballada, ami utat talál az emberek lelkéhez.
Nehéz időket élünk, a koronavírus-járvány negyedik hulláma tombol, az emberek elfáradtak, de az advent a hit, remény, öröm időszaka. Nem is lehetne aktuálisabb ez a dal, hiszen a negyedik gyertyát gyújtjuk meg ma, a szeretet lángját. Lélekben készülünk Jézus születésére, a keresztény kultúrkör legnagyobb ünnepére, a karácsonyra. Hívők és nem hívők egyaránt átérzik ennek a jelentőségét.
Nem véletlen, hogy a dal mondanivalójához méltó helyszínen, Hollókőn készült a klip. Ez a 300 lelkes pici település, a hegyek között olyan, mint egy mesevilág. Visszarepít az időben és elvarázsol a szépségével, hangulatával, történelmi hagyományaival. Azt érzi az ember, hogy hazaérkezett. Itt egyszerre megtapasztalható múlt és jelen. Az itt élők kedvessége, vendégszeretete pedig példaértékű.
Ez a dal mindenkinek szól, aki úgy érzi, a szeretetet választja a gyűlölet helyett és hisz abban, hogy ez megoldást jelenthet a legtöbb hétköznapi problémára.
Rajtunk, mindannyiunkon múlik, hogy merre tart ez a világ, hogy hiszünk-e a szívünknek és rábízzuk-e magunkat a lelkünkre. Ha megőriztünk valamennyit a gyermeki őszinteségből, tisztaságból, már jó úton járunk. Nem mindegy, hogy mit hagyunk örökül az utánunk jövő nemzedéknek. A gyerekeinknek, unokáinknak – írja a lap.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre