Zemlényi Zoltán, művésznevén Hoppárézimi 1985-ben, 17 évesen súlyos balesetet szenvedett, újra kellett tanulnia járni és beszélni. Életéről könyvet írt, amiből színdarab is született. Számtalan tévés szereplés és interjú után eltűnt a nyilvánosság elől. Most azonban nap mint nap a Deák téren dedikál.
Zemlényi Zoltán balesete előtt élte a kamaszok boldog életét: iskolába járt, keményen sportolt és zenélt. A szerencsétlenség 1985. március 7-én történt, amikor Zoltán edzésre indult. Az akkori November 7. téren, ami ma az Oktogon, a piroson átszaladva egy Trabant gázolta el a zebrán. Hat métert repült, és fejjel érkezett a betonra.
A János Kórházba szállították, és többórás agyműtétet végeztek rajta. Egy hónapig volt kómában, a rehabilitációja csak ezután kezdődhetett, több műtéten is átesett. Újra meg kellett tanulnia beszélni és járni. A gyógyulási folyamatáról naplót kezdett írni az apjától kapott elektromos írógépén. A megírt lapok fénymásolata Zoltán édesanyja révén Mészöly Gábor dramaturghoz kerültek, aki elég jónak találta ahhoz, hogy könyvet adjanak ki belőle. 1987 őszén jelent meg első könyve Hoppárézimi címmel.
– 17-től 34 éves koromig minden egyes napom arról szólt, hogy milyen szerencsétlen vagyok, másrészről meg hogy milyen nagyszerű - kezdte a Metropolnak vallomását Zemlényi Zoltán. - Bárki, aki odajött hozzám, mind elmondta, milyen csodálatos vagyok. Egy csomóan félreértették az egészet. Másmilyennek képzeltek el , mint amilyen vagyok. Hősnek tituláltak. Én nem vagyok ilyen, csak ezt mindenki belém szuggerálta. Belefáradtam, hogy az emberek éltetnek, emiatt eltorzult a személyiségem. Egy csomó értékes emléket kidobtam, és elégettem a könyvem kéziratát. Nagyon sajnálom, de akkor annyira elegem lett magamból, meg ebből az egész hírességből, hogy megfogadtam: soha többé nem írok, nem megyek sehova, nem adok interjút. Én úgy szeretnék élni, ahogy a többi ember él - vallotta be Zoli.
Miután lemondott minden közönségtalálkozót és nem tett eleget semmilyen felkérésnek, Zoltánnak sikerül maga mögött hagynia Hoppárézimi-énjét és olyan életet élnie, mint a többi embernek. Elkezdett jógázni, és úgy érezte, hogy a buddhizmusban megtalálta igazi önmagát. Ám ekkor történt egy tragédia, ami nagy hatással volt rá, és újra elkezdett írni.
– Meghalt a nagypapám, akinek az ágyneműtartójában megtaláltam a dédanyámnak, Tenzinek a kézzel írott naplóját. Beleszerettem, és elkezdtem utánakutatni - mesélte lapunknak Zoltán.
Hoppárézimi tehát visszatért és dédanyja tiszteletére megírta a Tenzi naplója című könyvét, mely elmondása szerint a kedvenc alkotása.
– Mostanában a könyvbizniszt csinálom, írom és árulom a könyveket. Az írás mellett szeretek fotózni is - mesélte Zoltán. - Körülbelül másfél éve átestem a koronavírus-betegségen, szerencsésen megúsztam, nem volt semmi bajom, csak egész nap aludtam. A barátaim mondták: ha én, aki túl vagyok egy baleseten, tudok jókedvű lenni, akkor akinek nincs semmi baja, az pláne hogy tud.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre