
„Nekivágott a szikláknak...” – Pokoli baleset, édesapja mentette meg Miló Viki életét
Miló Viki saját bevallása szerint soha nem élvezte Fortuna istenasszony kivételes figyelmét.
Szocialista krimiként pozicionálták, ám Linda ennél sokkal többet adott, és ad folyamatosan, generációkon át. Egyszerre vannak benne remek és csapnivaló színészi alakítások, tökéletes korrajz, miközben bájos kedvességéből mit sem veszített. Nézzük, miért szeretjük ma is Lindát, a 80-as évek karatézó, fejhangon sikító rendőrlányát.
A sztori egyszerű: Veszprémi Linda, a végzős gimnazista lány rendőr akar lenni. Mindenáron. 1984-et írunk, amikor ártalmatlanítja az osztálytársnője után szaglászó „szatírt”, majd bravúros nyomozással kideríti, hogy kicsoda a lány valódi édesapja. Később a közlekedésrendészeten szolgál, de gyorsan felküzdi magát a ranglétrán. Alhadnagy lesz egy remek csapatban. Akarva- akaratlanul különféle bűntényekbe botlik: képrablás, maffia ügy, csalások, sorozatgyilkosság. Linda karaktere nem csak azért izgalmas, mert lenyűgöző a taekwondo-tudása, hanem családja és a rendőrség is tele van érdekes fazonokkal: apja Veszprémi Béla epizód színész és barátnője, Klárika mellett örök vőlegénye, a taxizó Tamás színesíti az epizódokat.
A Linda szülőatyja Gát György - aki a korai Bruce Lee és Jackie Chan filmek nyomán szeretett volna egy humoros hazai krimit -, a szerepet kifejezetten Görbe Nórára írta. A színésznő felkészítését a profi taekwondo harcművészre, Harmat Lászlóra bízta, ahogy a film valamennyi bunyós jelenetét is. Görbe Nóra 14 hónapig edzett nála, és mire elkezdődött a forgatás, megszerezte a zöld övet. Linda karaktere a színésznő egész pályáját végigkísérte, de a taekwondózó rendőrlány az egész korszakon nyomot hagyott: hatására a nyolcvanas években divat lett a Linda név, a Babetta, a klumpa és rengeteg lány jelentkezett rendőrnek.
Eősze őrnagy: „Mondja, Veszprémi! Nem tartja furcsának azt, hogy ahova maga beteszi azokat a 32-es pici lábacskáit, akkor ott azonnal megölnek valakit?”
Klárika: „Béla, nekünk miért nincs csipogó kulcstartónk?”
Veszprémi Béla: „Baltazár inkább meghal, de nem alkuszik!”
Eősze őrnagy: „Mondja, miért akar maga mindenáron rendőr lenni?”
Linda: „Különleges adottságaim vannak. Olyanok, amelyekkel nem minden nyomozó dicsekedhet.”
Eősze: „Például?”
Linda: „Például, hogy nő vagyok!”
• A tizennyolc karátos aranyhal című epizódban Linda a 2-es metró Deák Ferenc téri megállójában száll fel. Két megállót megy, de amikor kiugrik a szerelvényből, még mindig a Deák téren van.
• A Tüzes babák című epizódban Eősze őrnagy véletlenül Gábornak szólítja Handel Gyulát, akit Harsányi Gábor alakít.
• A Régi barát című epizódban Veszprémi Béla Amerikából hazalátogató régi ismerősének szállodai szobája a budai Hotel Flamencoban van (a szálló logója több helyen is látszik), a szálló garázsából kihajtva viszont a pesti Atrium Hyatt (később Sofitel) szálloda mélygarázsát hagyja el.
Miló Viki saját bevallása szerint soha nem élvezte Fortuna istenasszony kivételes figyelmét.
Segítséget kért rajongóitól Rubint Réka.
Rutin beavatkozásra ment a fiatal híresség.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.