Szoboszlai Dominik volt a magyar válogatott hőse, tart a sikersorozat

A magyar labdarúgó-válogatott Törökországot fogadta Budapesten felkészülési mérkőzésen.

Szerző: CHI
Létrehozva: 2024.03.22.
Módosítva: 2024.03.23.
Szoboszlai Dominik magyar válogatott Törökország

A magyar válogatott Törökország ellen kezdte az évet pénteken a Puskás Arénában. Az első félidőben kétszer került helyzetbe Marco Rossi együttese, mindkétszer Sallai Roland veszélyeztetett. A 25. percben 17 méterről tüzelt, a kapus védett, majd 13 perccel később Szoboszlai szabadrúgása után négy méterről lőtt, a kapus fölé tolta a labdát.

SZOBOSZLAI Dominik
Szoboszlai Dominik bünetőből szerzett gólja döntött Fotó: Koszticsák Szilárd

A szünet után szinte azonnal gólt szerzett a magyar csapat. Egy beadás után megpattant a labda az egyik török védő kezén, 11-eshez jutottunk. A büntetőt Szoboszlai Dominik határozottan a jobb alsó sarokba vágta (1-0). A 67. percben újoncot avatott Marco Rossi, a Hertha játékosa, Dárdai Márton lépett pályára.

A magyar válogatott 1-0-ra nyert, Szoboszlai győztes gólt szerzett, ő volt az est hőse. A győzelem azt jelenti, hogy folytatódott a sikersorozat, a magyar labdarúgó-válogatott immár 13 mérkőzés óta veretlen. Ennél hosszabb veretlenségre legutóbb az Aranycsapat volt képes, amely az 1954-es világbajnoki döntő elvesztése után 18 összecsapáson három döntetlen mellett 15 győzelmet aratott.

A magyar csapat legközelebb kedden 19 órakor lép pályára, Koszovót fogadja ugyancsak barátságos mérkőzésen.

"Azóta is várom a repülőjegyet" - élete drámájáról vallott a magyar válogatott focista